Siz Olsanız?

JosTeR

KAF SİN KAF !
Özel üye
Seneler önce Hayal olarak gördüğüm ve hiç bir zaman gerçekleştiremem diyeceğim Bir ülke'den önüme çok güzel bir iş fırsatı gelmişti. Elimin tersi ile ittim ve şuan yerimde sayıyorum. Ailemi Tercih etmiştim.

Kuzenime yakın zamanda dış ülkeden çok güzel bir iş teklifi geldi ve kabul etti.Kasım ayının ilk haftası gidiyorlar.Bütün her şeyi firma karşılıyor. Onlar sadece ceketlerini alıp çıkacaklar evden :)

Böyle durumlarda karar sorunu yaşıyorsak. Önümüze bir kağıt kalem alıp +/- yapıp en doğru kararı vermeliyiz,Sonra keşkelerle hayata bakmamak gerekiyor. Kendi hayatımız mı ? Başkaların hayatı mı? Bu sorunun cevabı zaten sonuç getirecektir. :) Bazı durumlarda insan kendi hayatını bir hiçe sayıp ailesini düşünmek zorunda kalabiliyor.İnsandan insana farklılık gösteren bazı unsurlar vardır. Herkesin değer sıralaması aynı değildir. Bu yüzden farklılıklar gösterebilir.

_nehir_

Schrödinger'in Kedisi ♕
Özel üye
İnsan, insan olduktan sonra her yerde kendine çevre edinir. Gidilen yerde de edinilecektir. Ve bu sizin hayatınızda sadece maddi açıdan değil her konuda yükseliş sağlayacaktır.
Artık hayata farklı gözlerle bakabileceksinizdir.
Ben olsam herhalde kararsız kalırdım her zaman ki gibi, düşüne düşüne ömrüm biterdi.
Neden o kadar kararsız kalırdın işin bu kadar artısı varken?

_nehir_

Schrödinger'in Kedisi ♕
Özel üye
Seneler önce Hayal olarak gördüğüm ve hiç bir zaman gerçekleştiremem diyeceğim Bir ülke'den önüme çok güzel bir iş fırsatı gelmişti. Elimin tersi ile ittim ve şuan yerimde sayıyorum. Ailemi Tercih etmiştim.

Kuzenime yakın zamanda dış ülkeden çok güzel bir iş teklifi geldi ve kabul etti.Kasım ayının ilk haftası gidiyorlar.Bütün her şeyi firma karşılıyor. Onlar sadece ceketlerini alıp çıkacaklar evden :)

Böyle durumlarda karar sorunu yaşıyorsak. Önümüze bir kağıt kalem alıp +/- yapıp en doğru kararı vermeliyiz,Sonra keşkelerle hayata bakmamak gerekiyor. Kendi hayatımız mı ? Başkaların hayatı mı? Bu sorunun cevabı zaten sonuç getirecektir. :) Bazı durumlarda insan kendi hayatını bir hiçe sayıp ailesini düşünmek zorunda kalabiliyor.İnsandan insana farklılık gösteren bazı unsurlar vardır. Herkesin değer sıralaması aynı değildir. Bu yüzden farklılıklar gösterebilir.
Bu yorum bayağı iyiydi :))
Şu an pişman mısın peki kaldığın için?

nazenin

MiKRoSKoBiKCaNLı
Özel üye
Bugünlerde hiç kimseyi takasim yok kimseyi düşünmüyorum :D
Boyleyken hayatta kacirmazdim o fırsatı :D
En azından denemiş olurdum sevdiklerin ailen nerde olursan ol yanında olacaklar nasılsa
uzaklar ne ki gönülleri bir olduktan sonra :P
Özel birine hiç takılma zaten onlar için fırsat tepmeye degmiyo :P :D

_nehir_

Schrödinger'in Kedisi ♕
Özel üye
Oyundan ziyade bir anket araştırması kokusu seziyorum bu bölümde. :D

Ben gitmezdim. Bakınca ne düşündüğünü anladığım insanların arasında yaşamayı seviyorum ben. O kültür bana göre değil, ille de vatanım. :)
Oyunlara değil tartışma bölümüne açtım zaten :D
Bir konuşmamızda lafı geçmişti hatırlıyorum, sen de herkesi geride bırakıp başka bir şehre taşınmıştın. Yeni taşındığında onları da tanımıyordun?
O kültür derken açabilir miyiz mesela hangi farklar sana bu kadar geliyor?

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Oyunlara değil tartışma bölümüne açtım zaten :D
Bir konuşmamızda lafı geçmişti hatırlıyorum, sen de herkesi geride bırakıp başka bir şehre taşınmıştın. Yeni taşındığında onları da tanımıyordun?
O kültür derken açabilir miyiz mesela hangi farklar sana bu kadar geliyor?
Ama taşındığım şehir sonuçta ülkemin bir şehri. vet doğru her şeyi geride bıraktım geçerli gerekçelerim vardı, zaruri gerekçeler. Hem sadece kendim için değidi bu geride bırakış. :D

Yurt dışına kökten hayır. :D