• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Kadın Patronlar Daha Çok Seviliyor

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Kadın patronlar birer ofis annesi gibi oldukları için, daha çok seviliyor...
ABD'li uzmanların yeni bir çalışması, kadın patronların birer 'ofis annesi' gibi oldukları için, daha çok sevildiğini gösterdi. İşyerindeki dinamiklerin aile içindeki işleyişe benzediği biliniyor.

Yeni bulgulara göre ayrıca, kadın yöneticilerin karşısındakinin duygularını doğru anlamaktaki becerisi, çalışanlarından alacağı notu da belirliyor. Oysa aynı şey, erkek yöneticiler için geçerli değil.

Çalışanlar yüz ifadeleri veya ses tonundaki değişimlerin erkek patronlarca anlaşılmasını beklemiyor. Sonuçta, patron değerlendirmede de toplumsal cinsiyet şablonlarının etkili olduğu görülüyor.

Araştırmada yarım gün çalışan öğrenciler ve 78 yöneticiye yüz ifadelerini gösteren bir dizi fotoğraf ve farklı ses tonları içeren ses klipleri verilip oylamaları istendi.

Çalışanlara da yöneticileri, destekleyicilik, ikna edicilik ve hissettirdikleri genel tatmin açısından oylamaları söylendi. Araştırmayı yürüten Syracuse Üniversitesi'nden Kristin Byron, "Kadın yöneticilerin, çalışanın duygularına karşı erkekten hassas olması ve hassasiyetini duygusal destek vererek göstermesi bekleniyor" diyor.

LiveScience
 

e-PaCk

Forum Gururu
erkek çalışanlar için doğru olabilir ama bayan bir patron bayan bir çalışan için ne kadar makuldur şüphelerim var :)
 

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
ben bayan yöneticelerden nefret ediyorum...hepsi ayrı uyuz oluyorlar....(ben yönetici olursam umarım bnm için böyle söyleyen bir çalışanım olmaz)
 
Top