Aradığım Kadın

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
İlk yemeğe çıkışımızda cep telefonu çaldı. Elini çantasına attı. Kurcaladı, kurcaladı. Telefon uzun uzun çalmaya devam ediyordu. Bir türlü bulamadı. Sonra o güzel cümle döküldü dudaklarından : Evde mi bıraktım acaba ? İşte o an aradığım kadın bu dedim...
Pek çoğunuz Bruce Willes in 6. his filmini hatırlar.
'6. His filmini izledin mi?' dedim.
'Hayır ama çok övdüler' dedi.
'Bende filmin CD'si var, istersen vereyim izle, ben de
çok beğendim' dedim.
'Şimdi izlersem bir şey anlamam, ilk 5 tanesini izlemem lazım önce' dedi.
Kesin bu kadınla evlenmeliyim dedim...
Evlenmeye karar vediğim gün sorduğum 'Benden önce biriyle oldun mu?' sorusuna,
'Buraya gelmeden önce mi?' cevabını vererek
İçimi kuşkulara gark ettiği günlerde olmadı değil hani
🙂

Aniden fenalaşan annesini apar topar hastanenin acil servisine kaldırdık, Ancak yarım saat sonra doktorun "Maalesef annenizi kaybettik" demesiyle Benim ki annesinin öldüğünü anlamadığı gibi topuklu ayakkabısını çıkarıp "ulan nasıl kaybedersiniz koca kadını daha demin buradaydı " deyip doktoru bir güzel dövmeye başlayınca, aha aradığım kesin bu dedim ...
Geçen ramazan oruç tutmaya başladığında, sürekli bana 'Aşkım' diyen kadın gidip, yerine orucu bozulmasın diye bana 'Kanka' demeye başlayan kadın gelince ne kadar doğru kararı verdiğimi bir kez daha anladım...
Bir gün Silifke'ye gidiyoruz, önümüzde bir tır ve tırın üstünde 'Danger' yazısını okuyunca "Aşkım ne kadar aptallar var tanker yazacağına danger yazmışlar" deyip yol boyunca o yazıya, ben ona güldüm. İşte beni hep güldüren kadın nasıl evlenmeyeyim ben onunla...
En son bu gün, akşam yemeği için balık almaya gittiğimizde, kovanın içinde yüzüp çırpınan balıklara bakıp;
Bunlar taze mi ? diye sordu,
Balıkçı da cevabı hemen yapıştırdı:
"Yok abla, pil takıp oynatıyoruz"

'Ya öyle mi? almayalım o zaman KOCA ADAM ,bunlar bayattır' dedi .​

İşte aradığım kadın ...​

Alıntı