Zayıflamak ve Tartılmak

nestling_

NESTY-nest
Özel üye
Evet bugün ben de diyete başlıyorum.Yaz geliyor ve biz bayanlar zayıflamak ve güzel görünmek için neler yapmalıyız?

İlk önce kilo tartılmaları sabah aç karnına ve aynı saatte olmalıdır. Çünkü vücut, asıl kilo verme işlemini gece uyurken yapar ve bu sayede en doğru sonucu almış oluruz.

z5yf8cy.jpg
Tartılırken üstünüzde çok hafif kıyafetler olmalı veya çıplak olmalısınız. Böylece kıyafet ağırlığınız tartıya yansımaz ve moraliniz bozulmaz.

Gün boyunca yediğiniz yemekler, içtiğiniz sular, çaylar hemen vücuttan atılmaz. Bu yüzden sakın ama sakın öğle, akşam tartılmayın.

Her zaman aynı tartıda tartılmaya özen göstermelisiniz. Böylece kilonuzu daha rahat takip edebilirsiniz.

Sürekli tartılmak, psikolojik bozukluklara yol açar.Ben bunu maalesef çok yapıyorum.Unutmayalım hızlı bir şekilde zayıflamak doğru değil. Verilen kilolar sağlıklı bir şekilde verilmediğinden bir çok hastalığın da habercisi olabilir.Bu yüzden haftada sadece bir kez tartılmanız en iyisidir eğer kilo vermek istiyorsanız tabi. En azından deneme de yarar var:::::)

Regl, seyahat, kabızlık, ishal veya egzersiz sonrası tartılmak doğru değildir.

Unutmayın, geçici süre diyet yapmak doğru olmaz. Önemli olan beslenme alışkanlıklarını sürekli olarak değiştirebilmektir.

Düzenleyen yönetici: