ZALİMLERE ELVEDA…!

SizinSesiniz

~~Şimdi Susma Vakti~~
Özel üye
ŞÜPHESİZ Kİ DÜNYANIN EN GÜZEL İŞİ AŞK…!

Merhaba sevgili dostlar. Bu yazımda biraz öğüt vermek istedim. İnsanoğlunun hayatında ki en güzel duygulardan biridir aşk. Herkes birisine aşık olmak, birisini sevmek, birisine bağlanmak ve birisi ile yeni bir hayat kurmak ister. Fakat her zaman karşısına çıkan tek bir sorun vardır. “ESKİ SEVGİLİ

Eski sevgili her zaman bir tarafta acı çektirir. Zaten acı çektirdiği içinde eski olmamışı mıdır...?

ESKİ SEVGİLİ…

Çoğu insanın hala hayatında eski sevgilisi olduğu için mutsuzdur. Erkek veya kadın eski sevgili yüzünden muhakkak acı çekmektedir. Şimdi bir düşünün Erkek / kadın karşı cinsine aşık oluyor. Fakat Kadın / erkeğin hayatında eski sevgilisi olduğu için bu aşk ister istemez tek taraflı yani platonik aşka dönüşüyor. Eski sevgili erkek / kadını zalimce terk ettiği için, acı çektirerek ayrıldığı için ister istemez onun hayatında bir yaraya dönüşüyor ve kimseye güvenmiyor. Güvenemiyor. Acı çeken bu durumda olduktan sonrada ister istemez onu seven kişiye acı çektirmiş oluyor.

HALA SİLME ZAMANI GELMEDİ Mİ?

Adı üstünde…! Eski sevgili. Eğer sizi sevseydi ve size değer verseydi eski olmazdı değil mi? Çok sevdiğim bir söz vardır. Biraz klişe bir laf fakat anlamasını bilene çok anlamlı… “GİDEN GİTMİŞTİR. GİTTİĞİ GÜN BİTMİŞTİR. BEN GİDENİ DEĞİL, GİDEN BENİ KAYBETMİŞTİR…!” Bu yüzdende eski sevgiliye üzülmek çok gereksizdir. Hayat artık size yeniden doğmuştur. Yeni insanları tanıma vaktidir artık. Yeni dostlar, yeni aşklar sizleri beklemektedir. Giden için üzülmek doğru bir karar olsaydı veya dökülen gözyaşlarınız gideni geri getirseydi dünyada herkes ağlardı. Şimdi herkesin ağladığını düşündüm de çekilmez bir yer olurdu bu dünya. Herkes ağlamaklı falan. Tabi bunların içinde tek gülen kişi ben olurdum. O da ayrı bir mesele. Her neyse konuyu dağıtmadan kaldığımız yerden devam edelim. Eski sevgiliyi silme zamanı hala gelmedi mi? Varlığında da gülmediniz nasıl olsa? Yokluğunda neden üzülesiniz ki?

HADİ BİR SİLKELEN DE KENDİNE GEL…!

Bak ne kadar güzel / yakışıklısın. O kişi için kendini üzmeye değiyor mu? Tabi ki de değmiyor. Elini sallasan ellisi ama adam gibi salla ki insanlar bu sefer seni ayakta alkışlasın. Vay be…! O giden kişi için çok üzülmüştü ama şimdi düğününe geldik göbek atıyoruz desin. Ben biliyorum. Hani o kabiliyeti sende gördüm. Şimdi kalk bir silkelen de kendine gel… Gez, dolaş, eğlen, kendin ol be… Bak seni seven birisi var? Ona sevmen için bir şans ver. Belki de kaybettiğin mutluluğu onun sevgisinde bulacaksın. Gözlerinin içine bak, kaybettiğin benliğini gözlerinde göreceksin…

ARTIK ELVEDA VAKTİ…!

Birazda olsa kendin için, mutluluğun için vakit ayır. Bak o eski sevgilin artık yok. Zaten her alemin kızı / çocuğuydu. Senin sevdiklerin yanında değil mi? Ailen, dostların vs…

Artık elveda vakti geldi zalim sevgiliye, bak gör sen mutlu olduktan sonra kendisi nasıl pişman olacak. Herkesin bildiği bir filimde ki sahneyi yaşatacak sana… “Burda dureydim böyle. Tam burda böyle gollerimi açeydim iki yena. Duteydım onu, duteydım onu ben, getme deyeydim, getme”

Her neyse uzun lafın kısası, hayat çok ama çok kısa. Kimse için üzülmeye değmez. Siz siz olun kendi mutluluğunuzdan çalıp eski sevgiliye vermeyin. Sürç-i lisan eylediysem affola. Sevgi ve saygılarımla… SizinSesiniz Gökhan S.

15-3-jFBjfcr.jpg