Windows 10 Için Başlat Menüsü Ipuçları

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Windows 10'un yeni Başlat menüsünün işlevleri hakkında bilmeniz gereken özellikler...

Windows 10, eski Windows'ların popüler Başlat menüsünü yeni bir tasarımla geri getiriyor. Windows 7'nin Başlat menüsünün işlevlerini sunmaya devam eden menü, çok temiz bir görünüme sahip. Bununla birlikte yeni Başlat menüsünün tüm işlevlerini bir anda çözemeyebilirsiniz.

DKNq77c.jpg

Yeni Başlat menüsü hoşunuza gitmiyorsa, size başarılı bir alternatif olan Start Menu Reviver'ı tavsiye ediyoruz. Windows 7'nin Başlat menüsünün eski görünümü hoşunuza gidiyorsa, Classic Shell'i Windows 10 altında bile kullanabilirsiniz.

KUTUCUKLARI VE DÜĞMELERİ KİŞİSELLEŞTİRİN

Windows 10'un Başlat menüsü, birçok kişiselleştirme seçeneği sunuyor. Kutucuklara sağ tıklayıp boyut ve biçim değişikliği yapabilirsiniz. Kutucukların konumunu ve dizilişini ayarlamak, gruplandırmak da size kalıyor.

Sol taraftaki sütunda hangi uygulamaların görüneceğini belirlemek için Windows ayarlarına gidin ve Kişiselleştirme > Başlat yolunu izleyin.

Burada tam ekran modu hariç tüm işlevlerin etkin olduğunu göreceksiniz. Tam ekran modunu etkinleştirmeniz halinde, Windows 8'deki gibi bir giriş ekranı elde edeceksiniz.

Başlat menüsünün boyutunu normal bir pencere gibi sürükleyerek belirleyebilirsiniz. Bunun yanında "renk" menü öğesini kullanarak Başlat menüsünün ve kutucukların rengini seçebilirsiniz.

Başlat menüsünden diğer Windows programlarını veya sürücüleri açmak isterseniz, bu programlara sağ tıklayarak onları başlat menüsüne ekleyebilirsiniz.
 
Top