Telefonunuzu bilgisayardan yönetin- Kies Air

Samsung'un geliştirdiği Kies Air adlı uygulama ile telefon ya da tabletinizi bilgisayar ekranından görsel olarak yönetebilmeniz mümkün.

Sadece evinizde ya da işyerinizdeki Wi-Fi hattını kullanarak cebinizi bilgisayrınızdan kablolarla boğuşmadan yönetebilirsiniz bu uygulama ile... Bunun için ihtiyacınız olan bir Wi-fi hattı, android 2.1 ve üzeri işletim sistemi olan cep veya tablet...

Telefonunuzd,a Samsung Apps veya Android Market'ten "Kies air"ı aratın.
Ayrıca veya adreslerindende bilgi alabilirsiniz.

Kies Air uygulamasını bilgisayarınıza yükleyip başlattığınızda bilgisayar tarayıcı ekranına yazmanız gereken adres veriliyor. Bu adresi tarayıcı satırına yazdığınızda telefonunuzun tüm özellikleri artık bilgisayar ekranında oluyor. Üstelik tüm detayları ve çok kullanışlı bir şekilde.

DcnrE.jpg

Kısaca telefonunuz üzerindeki tüm uygulamalara bu şekilde erişmek, dosyaları bilgisayarınıza almak ve bilgisayarınızdaki dosyaları telefonunuza yüklemek son derece kolay. Herşeyi bilgisayarınızda nasıl yapıyorsanız Kies Air uygulaması ile de yapabiliyorsunuz. Hatta isterseniz bilgisayar üzerinde SMS alışverişi bile yapabillirsiniz.

Uygulama açıldığında sol menüden işlem yapacağınız tüm alanları seçebilirsiniz.

YFW2a.jpg

Uygulamanın alternatifleri de var. Anacak Türkçe arayüz e görsel olarak kullanımı son derece basit olan bu uygulamayı denemenizi öneririm.

Not: TTNet wi-fi den çok rahat bağlantı yapabiliyorum ancak Superonline wi-fi ile bağlantıyı bir türlü kuramadım.