• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Android™ tablet veya akıllı telefonunuzu 3 basit adımda temizleme

Pek çoğumuzun telefon veya tabletlerinde çok fazla dağınıklık, diğer bir deyişle, cihazlarımızda müzik, fotoğraf veya uygulamalar için yer kalmayıncaya kadar depolama alanı tüketen ögeler vardır.

AVG Cleaner istenmeyen ve kullanılmayan uygulamaları hızla tespit edip kaldırır ve önbellek, tarama geçmişi, çağrı günlükleri ve telefonunuzdaki diğer dağınıklıkları temizler.

ADIM 1


AVG Cleaner – Android uygulamasını indirin
Cihazınızı hızlandırmak için uygulamayı indirin, yükleyin ve hazır tutun.

Bilgisayar başındaysanız uygulamayı uzaktan cihazınıza indirmek için Play Store'dan Google hesabınızda oturum açmanız yeterlidir.


74129


74130


Bunun yerine cihazınızla QR kodunu da tarayabilirsiniz.

Uygulama başlatıldığında uygulama özellikleri hakkında kısa bir tanıtım sunulur.

Ekranları kaydırarak ana yönetim konsoluna erişebilirsinizADIM 2


Önbellek dosyalarını temizleyin
Önce cihazınızda daha fazla yer açmak için önbellek dosyalarını temizleyeceğiz. Bu işlem, bozuk önbellek dosyalarına sahip bir uygulamayı başlatma veya çalıştırma sorunlarını da çözebilir.

Önce Önbellek seçeneğine dokunun. Görmekte olduğunuz liste, önbellek dosyası oluşturmuş ve bunları silmeyi unutma ihtimali olan tüm yüklü uygulamaları gösterir. Tüm Önbelleği Temizle düğmesine basarak tüm bu dosyaları tek bir tıklamayla temizleyebilirsiniz.

ÖNERİ! Hakkında daha fazla bilgi almak için istediğiniz uygulamaya dokunun. Bu işlem artık ihtiyaç duymadığınız veya kullanmadığınız hâlde yüzlerce MB önbellek oluşturan uygulamalar için faydalıdır.
Önbellek dosyaları hakkında daha fazla bilgi
Çoğu uygulama geçici olarak bilgi depolamak için “önbellek dosyaları” oluşturur. Örneğin, bir sosyal medya uygulaması baktığınız fotoğrafları önbellek klasöründe depolayabilir. Bazı durumlarda bu önbellek klasörü bozulabilir ve kilitlenmelere veya uygulamanın açılmamasına bile neden olabilir.

Uygulamanın önbellek klasörünü boşaltmasını sağlamak uygulama geliştiricisinin işidir; ancak bu iş genellikle ihmal edilir. Neyse ki AVG Cleaner bu tür önbellek dosyalarını düzenli biçimde temizleyerek boş alan açar ve önbellek bozulma sorunlarını çözer.

74133
ADIM 3

Geçmiş dosyalarını temizleyin
Sonraki adımda tarayıcı geçmişi, arayanlar listesi ve uzun zamandır unutulmuş indirmeler veya ortam dosyalarını temizleyeceğiz.
Bunları temizlemek için Geçmiş sekmesine gidin ve Geçmişi Temizle düğmesine basın. İndirmeler ve ortam dosyaları listesini incelemenizi ve bunlardan hiç birine artık ihtiyaç duymadığınızdan emin olmanızı tavsiye ediyoruz!
Geçmişi Temizle
Telefonunuzda yaptığınız pek çok işlem geçmiş listelerinde depolanır. AVG Cleaner bu listeleri nerede bulacağını ve nasıl sileceğini bilir. Bu listelerden bazıları:
Arayan listesi
Gelen, giden ve cevapsız tüm çağrıların listesi.

Tarayıcı Geçmişi
Önbellek dosyaları, çerezler ve Android tarayıcınızdan indirilen diğer geçici dosyalar.

Pano
Kopyalayıp yapıştırdığınız metin, görüntü veya diğer ögeler Panoya kopyalanır. Görüntüler gibi büyük dosyalar veya ögeler kopyalandığında, depolama alanı boşaltmak için panonun önbelleğini silmek faydalıdır.

74134
 
Top