Pazartesi Sabahına Herkesten Dinç Başlayın

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Sendrom mu, tıpta durduğu gibi durmuyor. Hal böyle olunca da her an gerilmeye meyilli insanlar haline gelmemiz an meselesi. Hele ki günlerden Pazartesi ise. Kim sever ki? Mis gibi Pazar kahvaltısından kalkmışız, hafta sonunu nefis geçiriyoruz şimdi nereden çıktı Pazartesi? Bir de işe gelmek, ah trajedi! Tamam tamam, hemen bu moddan çıkmamız lazım. Pazartesi sabahına herkesten daha dinç başlamanızı sağlayacak bazı ipuçları gizledik satırlarımıza.
Bunları denemek ruh halinize iyigelecek!

1- Yatağa Erken Gidin!

Demiyoruz ki 8 saat uyuyun. Bazı insanlara göre, uyku gereksinimi farklılık gösterebiliyormuş. Siz bünyenize uygun olanı bir uzmandan öğrenirsiniz de biz işin yatakla erken buluşma faslındayız. Peki bu nasıl olacak? Diğer maddede buluşalım!

2- Gündüz Şekerlemeleri ile Vedalaşın!

Derseniz ki ben gün içinde azıcık uyumadan rahat edemem, o halde maksimum 20 dakika yeterli olacaktır. Diğer türlüsü gece uykunuza zarar verir. Çok rehavete kapıldığınızda bir yeşil elma yiyin; sizi anında silkeyelecektir!

3- Uyumadan Önce Sıcak Duş Alın!
Sıcak su ile bedeninizi rahatlatın ve üzerine bir güzel uyku çekin. Gece rahat geçen uyku, sabah uyanmasına da etki edecektir. Taze bir güne merhaba yani…
sicak dus alin

4- Uyku Gözlüğü Takın!
Bir de onların süslü olanları var, çok şekerler Uyku gözlüğü, ışık ile bağlantınızı kestiği gibi sizi uykuya salacaktır.

5- 20:00’dan Sonra Bir Şey Yemeyin!
Sadece ertesi güne rahat başlamak için değil, sağlığınız için de. Saat 18:00 olduğunda ana yemeğinizi yiyebilirsiniz. Diyelim ki 20:00’de çok acıktınız, bir çay bardağı dolusu beyaz leblebi ve yanında süt size köklü zararlar vermeyecektir. Süt midenizi yakmıyorsa tabi.

6- Sabit Fikrinizi Değiştirin!
İşin biraz da psikolojik tarafını ele alalım. Evvela sabit fikrinizi değiştirin. “Sabahları mutsuz oluyorum, sabah huysuzum, kahve içmeden ayılamıyorum” vb. gibi kalıp cümleler yerine biraz daha olumlama yapabilirsiniz. Bu arada kahve içmeden ayılamayanlar için şu önerilerimiz de işe yarayabilir. İlla kahveye gerek yok yani

Pratik birkaç tüyo ile ruhunuzu Pazartesi sabahına hazırlamak beyninizin içinde, siz karar verin; bünyeniz size otomatikman uyacaktır zaten cerezforum ailesi olarak
Sendromsuz bir Pazartesi dileriz!