• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf oylamasi başladı  BURADAN  En güzel Yapay Zeka resmini seçiyoruz

11 Mart 2024, Pazartesi CerezForum'da İftar Yemeği buluşmasi

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

11 Mart 2024, Pazartesi
Güneş batmak üzereydi ve Zürih'in üzerinde altın bir ışık hüzmesi yayılıyordu. Bassersdorf'taki CerezForum binasının önünde, bir grup insan iftar yemeği için toplanıyordu. Farklı milletlerden ve geçmişlerden gelen bu insanlar, Ramazan ayının manevi atmosferini paylaşmak için bir araya gelmişlerdi.
Yemek Hazırlıkları
Forumun mutfağında, gönüllüler humustan zeytinyağlılara, pilavdan tatlılara kadar çeşitli lezzetler hazırlıyorlardı. Herkes elinden geleni yapıyor, bu özel akşamın tadını çıkarmak için sabırsızlanıyordu.
İftar Vakti
Ezan sesi yankılanmaya başladı ve herkes oruçlarını açmak için sofraya oturdu. Birbirleriyle sohbet ederek, lezzetli yemeklerin tadını çıkardılar. Farklı diller konuşulsa da, ortak bir dil vardı: Sevgi, saygı ve paylaşım dili.
Yemekten Sonra
Yemekten sonra, forumun bahçesinde çay ve kahve sohbetleri başladı. Kimisi hikayeler anlattı, kimisi şiir okudu, kimisi de şarkılar söyledi. Ramazan ayının huzuru ve dinginliği herkesin ruhuna işlemişti.
Gecenin Sonu
Gecenin ilerleyen saatlerinde, vedalaşma vakti geldi. Herkes birbiriyle kucaklaştı ve tekrar bir araya gelmeyi diledi. CerezForum'da yaşanan bu iftar yemeği, unutulmaz bir anı olarak herkesin kalbinde yer edecek
CerezForumun Bu iftar yemegi yazisi okuyucularina
  • Farklı kültürlere ve geçmişlere sahip insanlarla bir araya gelmenin güzelliği
  • Paylaşım ve dayanışmanın önemi
  • Hoşgörü ve saygının değeri anlatiyor
  • Gelecekte, bu tür etkinliklerin daha da çoğalacağına ve farklı kültürlerden insanların bir araya gelerek daha güzel bir dünya inşa edeceğine inanıyoruz.
 
Top