Olumlu Düşüncelerle ilgili sözler

Suskun

V.I.P
V.I.P
OLUMLU DÜŞÜNME ÜZERİNE SÖZ CEVHERLERİ
Bir damla bal, bir varil ziftin çekemeyeceği kadar çok sinek toplar.-atasözü
Düşüncelerimizin kalitesi yaşam kalitemizi belirler.
Başarılı insanı belirleyen ilk özellik tutumudur. Kişi olumlu tutum ve düşüncelere sahipse, zorluklarla uğraşmayı seviyor ve onların üstesinden gelmekten haz duyuyorsa başarılarının yarısını gerçekleştirmiş sayılır. Lowell Peacock
İnanç sonuç getirir.
İnanç, en zor koşullarda bile etkilidir.
Her güçlüğü yenmenin anahtarı inanmaktır.Kendinize inanın. Geleceğe inanın.Yapabileceğinize inanın.İnsanlara inanın.
İnanın ve inanmaya devam edin.
Bazı kimseler güllerin dikeni olduğundan yakınırlar. Ben dikenlerin gülü olduğuna şükrederim.- Alphonse Karr
Güzellik bakan gözdedir- O.Nuri Ekiz
Pozitif düşünmek,pozitif sonuçlar üretir- Dr.Norman Vincent Peall
İyimser yaranın üstünde kabuk, kötümser de kabuğun altında yara görür.-Ernest Schrönder
Bir insanın mikroskop altında gül dalının köklerini inceleyeceği yerde, onun goncasının açılışını seyredip sevinmesi daha iyidir.- Oscar Wilde
Başarısızlık ve felaketlere rağmen, hayata karşı güvenlerini sonuna kadar saklayabilen iyimser insanlar, daha çok iyi bir ana tarafından büyütülmüş olanlardır.- Andre Mauroıs
Senin hakkında iyi zanda bulunanın zannını gerçekleştir.- Hz.ALİ
Güzelliği görme yeteneğini kaybetmeyen asla yaşlanmaz. -Franz Kafka

Hayatta Başarılı Olmak İçin;
Düşünün
Öğrenin
Uğraşın
Çalışın ve
İnanın

Suskun

V.I.P
V.I.P
* Hoşgörü çoğu zaman iyidir ama herzaman sizi mükemmel kılar (Erkan CANTÜRK)
* Sağlıklı vasroluşun yaşam iksiri hoşgörüdür(Prof Dr Kurtman Ersanlı)
* İki şeyi asla unutma;Allah'ı ve ölümüİki şeyi de asla hatırlama;Yaptığın iyliği ve gördüğün kötülüğü (Lokman Hekim)
* Şiddet göstermeme, inancımın birinci maddesidir Aynı zamanda o, benim itikatımın da son maddesidir(
Mahatma Gandi)
* İnsanlar, din, mezhep, ırk, millet, renk, mevki, sınıf farkı gözetilmeksizin sevilmeyi hak etmektedirler Madem ki insanoğlu ruh yönüyle Allah'tan gelmektedir; öyleyse insanlar hiçbir şekilde birbirlerinden bu anlamda ayrılamazlar(Yunus Emre)
* Güzel bakan güzel görür, güzel gören güzel düşünür,güzel düşünen hayatından lezzet alır(Bediüzzaman Said-i Nursi)
* Diğerlerine iyi davranırsan kendine en büyük iyiliği yapmış olursun (Zoreaster)
* Çok yumuşak davranmak,çok sert davranmak kadar kötüdür(Eric Vebster)
* Başkası düştü mü "çürük tahtaya basmasaydı" deriz Kendimiz düşünce, bastığımız tahtanın çürük olmasından şikayet ederiz (Cenap Şehabettin)
* Başka birinin sizin kadar iyi yapabileceği bir şeyi bırakın o yapsın, siz yapmayın(Andre Gide)
* Ben Atina’nın değil, Yunan devletinin değil, dünyanın vatandaşıyım(Socrates)
* Dünyayı savaş tehlikesinden koruyacak tek bir yol vardır; dünya çapında yetkiye sahip olacak ve dünyada bütün silahların tekelini elinde bulunduracak bir tek otoritenin kurulması(Bertrand Russell)
* Benim ülkem dünyadır; benim vatandaşlarım tüm insanlardır(William Lloyd Garrison)
* Gürültünün patırtının ortasında sükunetle dolaş; sessizliğin içinde huzur bulunduğunu unutma Başka türlü davranmak gerekmedikçe herkesle dost olmaya çalış Sana bir kötülük yapıldığında verebileceğin en iyi karşılık unutmak olsun Bağışla ve unut(Xsentius)
* Herşeyi anlamak insanı hoşgörülü yapar(Madam Germaine De Stael)
* Gel, gel yine her neysen, kimsen yine gel; Kafirsen, ateş ve put seversen yine gel; Girmez ki, umutsuzluk dergahımıza(Mevlana Celalaeddin Rumi)
* Hoşgörü, hoşgörüsüzlüğün zıddı değil, onun taklididir Hoşgörü de hoşgörüsüzlük de despotizmdir Birisi kendisine özgürlüğü kısıtlama hakkını tanırken, öbürü de özgürlüğü bahşetme hakkını tanır Biri ateş ve odunla silahlanmış Papa, öbürü bağışlanma umudu satan ya da bahşeden Papa’dır(Thomas Paine)
* Hoşgörü nedir? Hoşgörü insanlığın bir parçasıdır Hepimizin hataları ve eksikleri var; gelin karşılıklı olarak birbirimizin hata ve eksiklerini bağışlayalım, çünkü, hoşgörü doğanın ilk yasasıdır(Voltaire)
* Her erdem kendi ışığı ile parlar Hoşgörü çok güzel bir ışıltıdır(John Salisbury)
* Bir tek ulusal din olmadığı ve olamayacağı için bütün dinler vatandaşların görevlerine bazı doğmalar yüklemediği sürece diğer tüm dinlere hoşgörü göstermelidir (Jean Jacques Rousseau)