8. Sınıf İngilizce Cümleler: Olumlu, Olumsuz ve Soru Cümleleri

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

Olumlu Cümleler

1. I would love to drink some apple juice ( Biraz elma suyu içmeyi çok isterim)
  2. I usually do my homework but I also listen to music in the evenings. (Akşamları genellikle ödevimi yaparım ve de müzik dinlerim.)
  3. I love cooking and eating pasta (Makarna yapmaya ve yemeye bayılıyorum)
  4. I’ll see you at the café tomorrow, then. (Yarın kafede buluşuruz o zaman.)
  5. I am really busy these days (Bu günlerde gerçekten meşgulüm)
  6. I would rather go hiking than swimming because it is easier for me. (Doğa yürüyüşüne gitmeyi yüzmeye tercih ederim çünkü o daha kolay)
  7. The trip was incredible. (Yolculuk muhteşemdi)
  8. She must keep quiet in the library. (Kütüphanede sessiz olmalı)
  9. Currently, I am reading a book about space travel. (Şuanda, bir uzay gezisi hakkında bir kitap okuyorum)
  10. I think we will have water shortage in the future because we waste too much water (Bence ilerde su kıtlığı yaşayacağız çünkü çok fazla suyu boşa harcıyoruz)

Olumsuz Cümleler

1. I can’t come over your home because my cousin is coming tomorrow (Evine gelemem çünkü kuzenim yarın geliyor)
  2. I don’t like shopping with my parents (Ailemle alışveriş yapmayı sevmem)
  3. You can’t use a fork for cooking soup. (Çorba pişirmek için bir çatal kullanamam)
  4. Ali is not avaliable at the moment. Please call again later. (Ali şuan müsait değil. Lütfen daha sonra tekrar arayın.)
  5. I can’t join your WhatsApp group because I am busy. (Meşgul olduğum için whatsapp grubunuza katılamam)
  6. I don’t think bungee jumping is less dangerous than kayaking (bungee jumping in kayaktan daha az tehlikeli olduğunu düşünmüyorum)
  7. I havent been to Mardin before (Daha önce Mardinde bulunmamıştım)
  8. I don’t like it when my mom asks too many questions to me. (Annem bana çok soru sorduğunda hoşuma gitmiyor)
  9. I am not reading a book these days at all (Bu günlerde hiç kitap okumuyorum)
  10. There won’t be enough water in the future because we waste too much water (İlerde yeteri kadar su olmayacak çünkü çok fazla suyu boşa harcıyoruz.)

Soru Cümleleri

1. Would you like some fruit juice? (Biraz meyve suyu ister misiniz ?)
  2. What do you do in the evenings? (Akşamları ne yaparsın?)
  3. Do you prefer cooking pizza or pasta? (Makarne pişirmeyi mi yoksa pizza pişirmeyi mi tercih edersin?)
  4. May I speak to Ali? (Ali’yle konuşabilir miyim?)
  5. Would you like to join our WhatsApp group? (Whatsapp grubumuza katılmak ister misin?)
  6. What do you prefer doing on semester? (Sömestırda ne yapmayı tercih edersin?)
  7. Did yo enjoy your trip? (Yolculuğunda eğlendin mi?)
  8. Do you have to help your parens in doing chores? (Ev işlerini yapmakta ailene yardım etmek zorunda mısın?)
  9. What kind of books are you reading in these days? (Bu günlerde ne tür kitaplar okuyorsun?)
  10. Do you think there will be a water shortage in the future? (Sence gelecekte su kıtlığı olacak mı ?)
SORU CEVAP

I would rather go hiking than swimming because it is easier for me Ne Demek ?
I would rather go hiking than swimming because it is easier for me cümlesinin Türkçe anlamı; Doğa yürüyüşüne gitmeyi yüzmeye tercih ederim çünkü o daha kolay.

Currently, I am reading a book about space travel Ne Demek ?

Currently, I am reading a book about space travel cümlesinin Türkçe anlamı; Şuanda, bir uzay gezisi hakkında bir kitap okuyorum.

Ali is not avaliable at the moment. Please call again later Ne Demek ?

Ali is not avaliable at the moment. Please call again later cümlesinin Türkçe anlamı; Ali şuan müsait değil. Lütfen daha sonra tekrar arayın.

What kind of books are you reading in these days Ne Demek ?

What kind of books are you reading in these days soru cümlesinin Türkçe anlamı; Bu günlerde ne tür kitaplar okuyorsundu