• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

MasterChef Murat Özdemir Gözaltına Alındı! Papağana El Konuldu

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
MasterChef yarışmasından diskalifiye edilen Murat Özdemir’in sosyal medyada paylaştığı papağana işkence videosu polisi harekete geçirdi. Özdemir gözaltına alınırken, işkence ettiği papağanın bacağının kırık olduğu öğrenildi. Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, görüntülerden tespit edilen işkence sebebiyle Murat Özdemir’i Ortaköy’de gözaltına aldı.
Öne çıkan haberler
Son dakika: İstanbul havasını da vuracak! Kar, yağmur, fırtına! Meteoroloji’den son açıklama…
Sedat Ergin: ''Sözcü gazetesi de FETÖ'cülükle suçlanınca...''

Boğazından tuttuğu bir papağana işkence yaparak “Acun baba de lan” diyerek küfürler saydıran Murat Özdemir'in sosyal medyada paylaştığı görüntüler tepkilere sebep oldu. Sosyal medyada bir anda gündem olan görüntüleri inceleyen İstanbul Polisi de harekete geçti. Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, görüntülerden tespit edilen işkence sebebiyle Murat Özdemir'i Ortaköy'de gözaltına aldı. İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın talimatıyla yürütülen çalışmada, Özdemir'in işkence yaptığı papağana da el konuldu. Hala gözaltında tutulan Özdemir’in gün içerisinde savcının karşısına çıkması bekleniyor. Ancak halihazırda bir hayvan hakları yasası çıkmadığı için Özdemir’in hayvana işkenceden para cezası alarak kurtulması mümkün…

BACAĞINDA KIRIK VAR

Polis ekiplerinin veterinere götürdüğü papağanın bacağında kırık olduğu belirtildi. İşkenceden kurtarılan papağanın tedavisinin ardından Tarım İl Müdürlüğü yetkililerine teslim edileceği belirtildi.

BEŞ SUÇ KAYDI VAR

Gözaltına alınan Özdemir, Etiler'deki Asayiş Büro Amirliği'ne götürüldü. Özdemir'in “uyuşturucu” “Mala zarar vermek” “Aile içi şiddet” gibi suçlardan 5 ayrı kaydı bulunduğu ve geçmişte işlediği bir suç sebebiyle denetimli serbestlikten yararlandığı öğrenildi.

İŞKENCE GÖREN PAPAĞANA BAKANLIK SAHİP ÇIKTI

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin, talimatının ardından işkence gören papağan tedavi altına alındı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sosyal medyada yayınlanan papağana işkence videosu hakkında, “İlgili şahıs hakkında Bakanlık olarak suç duyurusunda bulunulması için talimat verdim. Ayrıca şiddet gören papağanın güvenli bir ortama alınması için de bakanlık olarak girişimlere başladık” açıklamasını yaptı. Bakan Pakdemirli’nin talimatının ardından şiddet gören papağanın güvenli bir ortama alınarak tedavisine başlanıldı.

HALUK LEVENT VE AHBAP DA DAHİL OLDU

Ünlü şarkıcı Haluk Levent’in Twitter’dan yaptığı açıklamada Özdemir’in gözaltına alındığı ve bacağı kırılan papağanın da karakola getirildiği belirtildi.

Levent takipçilerine zavallı papağan hakkında, “Maalesef ayağı da kırılmış. Az sonra Hayvan hakları Başkanı da karakolda olacak. Bir şekilde onlar ya da AHBAP'lar bakacak papağana .. Olsun kurtulsun da..” bilgisini verdi.
 
Top