• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

kimilerine göre aşk

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Herkes aşkı kendince tarif ediyor. Ve şimdi şairlerden, yazarlardan sonra sıra bilimadamlarında. İşte deneyler sonucu bulunan aşk formülleri...

Aşk bir mucizedir / Emile Zola
Aşk bir muammadır / Eflatun
Aşk bir nöbettir / Stendhal
Aşk hislerin şiiridir / Balzac

Aşk odur, budur, şudur... Binlerce yıldır herkes aşkı tarif etmeye çalışıyor. Bazılarına sen hiç aşık oldun mu dediğinde "Bilmiyorum, nedir?" diye soruyor. Karşıdaki "Böööyle kalbin çarpar, onun için ölümü bile göze alırsın," diyor. Bazıları ise aşkı yaşadığına emin oluyor. Yaşadıklarından örnekler vererek aşkı anlatıyor. İşte üç erkek, üç örnek:
"Chat'te tanışmıştık ve bir sevgilisi olduğu için ona aşık olamam sanıyordum. İlk buluştuğumuzda onu mavi elbisesiyle bana doğru yürürken gördüğümde ellerimin titrediğini fark ettim. Sanırım 15 dakikalık sohbet boyunca titreyen ben değil de, aşka yenik düşen mantığın ta kendisiydi," diyor 18 yaşındaki Salim.
19 yaşındaki Uğur ise Salim'le yarışıyor: "Adı anılınca bile yüzümün uyuştuğunu, mimiklerimi ve konuşmamı kontrol edemediğimi hissederim. Tenimde bir çekilme, bütün vücudumda bir ürperti ve titreme olur. Eğer kötü giden bir şey varsa içimden yemek bile gelmez." Ama aşık olunca en çok dağılan 23 yaşındaki Volkan... "Ne söylediğimi ben bile anlayamam, sonra ter boşalır. Bir şey yemek ancak lafı geçince aklıma gelir. O anı bozacağını korktuğumdan tuvalete bile gidemem. Ellerimin titrediği çok olmuştur. İnsanın içinden koşmak gelir ama bazen bir sandalyede saatler geçer. Koşmaktan beter yorulursunuz."
Aynı bu üç delikanlı gibi filmler, şarkılar ve şiirler de sürekli aşkı anlatıp durur. Şarkıların birinde Emel Sayın "Aşkın kanununu yazsam yeniden," der.
 
Top