• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf oylamasi başladı  BURADAN  En güzel Yapay Zeka resmini seçiyoruz

Kafasız yaşayan horoz, tavuklar kafasız ne kadar yaşar, tavuklar kafasız yaşayabilir mi

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

Tavuklar Kafasız Ne Kadar Yaşar​

Tavuklar kafası olmadan iki yıl kadar yaşayabilir. 10 Eylül 1945’te, Fruita, Colorado’daki tombul bir yavru horoz, kafası kesilmesine rağmen hayatta kaldı. İnanılmaz bir şekilde, balta şah damarına isabet etmedi ve hayatta kalmasına, hatta büyümesine yetecek kadar beyin hücresi boynuna bağlı kaldı.

Kafasız Yaşayan Horoz​

Mike adıyla bilinen horoz, bütün ülkeyi dolaşarak, Time ve Life gazetelerinde boy göstererek ulusal üne kavuştu. Sahibi Lloyd Olsen, “Mucize Kafasız Tavuk Mike” ile tanışma fırsatı için yirmi beş sent fiyat koydu. Mike, kurutulmuş bir tavuğun kafasıyla tamamlanmış görünürdü, hatta Olsen’ın kedisi aslını alıp kaçmıştı. Şöhretinin zirvesinde, Mike ayda 4500 dolar kazanıyordu ve değeri 100.000 dolardı.

Kafasız Tavuk Mike​

Mike’nin başarısı, bir tavuk başı vurma dalgasına sebep oldu, ne var ki talihsiz kurbanlardan hiçbiri bir ya da iki günden fazla yaşamadı. Mike bir göz damlasıyla besleniyordu. Kafasını kaybettikten sonraki iki yıl içinde neredeyse üç kilo aldı ve zamanını keyif içinde gagasıyla tüylerini düzeltmekle ve boynuyla yemek “gagalamakla” geçirdi.

Mike’i tanıyan insanlardan biri şu yorumu yapmıştı: “Kafası olmadığının farkında olmayan şişko bir tavuktu.” Kötü haber Phoenix, Arizona’daki bir otel odasından geldi. Mike boğulmaya başladı ve Lloyd Olsen, maalesef göz damlasını önceki günkü gösterinin olduğu yerde bıraktığını fark etti. Hava yollarını temizleyemeyen Mike boğulup öldü. Mike Colorado’da kült bir karakter olmaya devam ediyor ve 1999 ylından beri her mayıs, Fruita, ölümünü “Kafasız Tavuk Mike” günüyle onurlandırıyor.
 
Top