Kadına Şiddet Nasıl Önlenir?Neler Yapılabilir?

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
Kadinin her alanda erkeklerle esit sart ve olanaklara sahip olmasi gerekiyor. Ama nerdeee. Evlilikle birlikte kadinin erkegin ailesinin bir mensubu olmadiginin da anlatilmasi gerekiyor erkeklere ve onlarin ailesine.
Nasıl yani ? kadın elbet evlendikten sonra o ailenin bir mensubu olur. Erkeğin anne ve babasının kızı gibi; kayın ve görümcenin kardeşi sayılır. Aileden biridir gelin hatta daha değer kıymet verilir.

GüLüCüKツ

Tatlım tatlım 👶🏻
V.I.P
Nasıl yani ? kadın elbet evlendikten sonra o ailenin bir mensubu olur. Erkeğin anne ve babasının kızı gibi; kayın ve görümcenin kardeşi sayılır. Aileden biridir gelin hatta daha değer kıymet verilir.
Olmaz o kendi basina bir bireydir. Ben simdiye kadar pek rastlamadim bir gelinin mesela ailenin kiziyla ayni deger gordugune o hep lafta bence.

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Bende rastlamadım ya yüze gülüp arkadan kuyu kazıyorlar ,bir insan oğlunu neden kıskanır anlamış değilim
Aman ben inşallah öyle olmam geleceğin kaynana adayıyım???

KaderKatibi

Özel üye
Olmaz o kendi basina bir bireydir. Ben simdiye kadar pek rastlamadim bir gelinin mesela ailenin kiziyla ayni deger gordugune o hep lafta bence.
Elbet herkes gibi oda kendi başına bir birey ve eşiyle çocuklarıyla yeni bir yuva kurar, ailenin diğer bireyleri buna saygı duymak zorundadır.
Bizde çevremdeki ailelerde gelin daha fazla değer görür. Bazen farklı davranışlar içinde olan aileler oluyor bu çok üzücü bir durum. Bu gibi durumda erkek eşinin yanında durup gereğini yapmalı.

GüLüCüKツ

Tatlım tatlım 👶🏻
V.I.P
Elbet herkes gibi oda kendi başına bir birey ve eşiyle çocuklarıyla yeni bir yuva kurar, ailenin diğer bireyleri buna saygı duymak zorundadır.
Bizde çevremdeki ailelerde gelin daha fazla değer görür. Bazen farklı davranışlar içinde olan aileler oluyor bu çok üzücü bir durum. Bu gibi durumda erkek eşinin yanında durup gereğini yapmalı.
Hadi gercekci olalim. Mesela esin annenle tartisti tepkin ne olur @KaderKatibi ?

KaderKatibi

Özel üye
Hadi gercekci olalim. Mesela esin annenle tartisti tepkin ne olur @KaderKatibi ?
Annemin evi ayrı yolu ayrı ama İlk evlendiğimde bir tartışma olmuştu. Başta eşim söyledi sabahıda annem ? Eşime bir hafta idare et annem söylesin sen tamam de bildiğin yap sakın bir daha tartışma. Annemede anne ye iç keyfine bak nedeceksin gelin ne yapmış, bir dahada tartışmayın moralimi bozmayın huzursuz etmeyin??

Masaru

Özel Üye
Özel üye
Aynı değer diye bişey yoktur.
Kurulan aile yeni bir ailedir. Anne ve babadan bağımsızdır. Ve iki aileyi birleştirir. Hem kız tarafının hem erkek tarafının ailesi akrabalık ilişkisi ile birbirine bağlanır. Kurulan yeni aile iki tarafada eşit mesafededir.
Eğer yeni gelin ayrı eve çıkmamış mevcut aile ile yaşıyorsa erkeğin ailesi bir çatı ailedir. Ve o ailenin kurallarına uyulur.
Ayrı eve çıkılmışsa yeni aile temelleri Atılmış olur.

Ailede işleyiş kadın ve erkeğin sorumluluk yüklenmesiyle olur. Öyle dışardan sadece kendi ailemiz üzerinden tüm bir kurumu şekillendiremeyiz :)

Eşinizin ailesi ile olan ilişkiniz tamamen sizin aldığınız kararlarladır. Ama hem sizin hemde eşiniz için iki aile ilerde aile olunmuştur. Ha bağı keser hayatınızdan sizlersiniz o ayrı bişey.

Üç beş kendini bilmezin yaptığı hata yüzünden tüm bir aile kurumu zan altında bırakılamaz.
Beş para Etmez ailelerde görüyoruz. Mükemmel ailelerde
Dediğim gibi tamamı sizin elinizde...