Kadına Şiddet Nasıl Önlenir?Neler Yapılabilir?

GüLüCüKツ

Tatlım tatlım 👶🏻
V.I.P
Bu erkeğin yada kadının değil ikisinin ortak sorunu. Kadındada aynı sorun var. Dürüstlük sorunu temelde ortak sorun. Maalesef aynı sorun sadece erkekte yok Kadındada var...
Aradaki tek fark şiddet..
Genelde kadinlar erkeklerden siddet gordugu icin ve erkeklerin geneli demiyorum ama kadina siddet gosteren erkeklerden bahsediyorum. Bak mesela haberlere her gun kadina siddet uygulayan erkekler cikiyor, erkege siddet uygulayan kadin cok az gormusumdur ?

GüLüCüKツ

Tatlım tatlım 👶🏻
V.I.P
Neyse ya bence yalan makinesi cikmali konumuz "kadina siddet nasil onlenir" oldugu icin. Erkekleri o yalan makinesine baglayip soru soracaksin ve siddete meyilli erkekle ne sevgili olacaksin, ne nisanli ne de evleneceksin sorun cozulur bence ?

Masaru

Özel Üye
Özel üye
Genelde kadinlar erkeklerden siddet gordugu icin ve erkeklerin geneli demiyorum ama kadina siddet gosteren erkeklerden bahsediyorum. Bak mesela haberlere her gun kadina siddet uygulayan erkekler cikiyor, erkege siddet uygulayan kadin cok az gormusumdur ?

Sonuçta sorun ortaktır.
Bakın ortada bir gerçek var.
O şiddete meyilli erkeği kim yetiştiriyor Anne...
Sonra şiddetin mağduru başka bir anne...
Ne hazin değil mi?
Hata nerde biliyormusunuz...
Aile içi yanlış eğiyitim, tavır ve davranışlarda.
Düşünsene tebessüm. Aşini döven bir erkek bunu çocuğunun yanında yapıyorsa çocuğun bunu ilerde yapmaması imkansız...
Bu yüzden şiddet gösteren erkekten boşanmak gerek.
Böyle bir aile olmaz.
Huzursuz bir kadındada boşanmak gerek zira sağlıklı çocuk o ailede yetişmez.
Sonra ortalık it kopuktan geçilmiyor

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Bir de bu benim şahsi düşüncem evleneceğiniz kişinin kendisinden çok ailesine bakılmalı ,bir hocamız vardı bu zamanda erkeğe koca aramayacaksınız,kıs evlada koca arayacaksınız demişti yıllar önce o kadar haklıydı ki aile ye bakınca az çok o kişiyi çözebiliyorsunuz .

nazenin

MiKRoSKoBiKCaNLı
Özel üye
@TeBeSSüm ben kimseyi kendi ailem yerine koyamıyorim o yüzden de karşıdan kızıyla aynı yere koysun diye beklentiye girmiyorum :D

Kadına şiddet nasıl biter bence bitmez
İnsanlar arasında ciddi bir kutuplaşma var bunun sonucunda illaki şiddet ortaya çıkıyor ve çıkmaya devam edecek sadece eşinden değil aileden fikir ayrılığı yaşadığın herhnagi birinden hatta sinirlenip sağa sola saldıran bir insandan bile şiddet görebiliyoruz
Konu sabahlara kadar konusulsa bile bitmez
özetle benim düşüncem müslmanım diyen herkesin gerçekten müslüman ahlakıyla yaşamaya başlamasıyla azaltılabilir