Kadına Şiddet Nasıl Önlenir?Neler Yapılabilir?

GüLüCüKツ

Tatlım tatlım 👶🏻
V.I.P
Annemin evi ayrı yolu ayrı ama İlk evlendiğimde bir tartışma olmuştu. Başta eşim söyledi sabahıda annem ? Eşime bir hafta idare et annem söylesin sen tamam de bildiğin yap sakın bir daha tartışma. Annemede anne ye iç keyfine bak nedeceksin gelin ne yapmış, bir dahada tartışmayın moralimi bozmayın huzursuz etmeyin??
Bak iste esine de ye, ic keyfine bak bosver annemin dedikelerini kafana takma deseydin diyecek bisey olmazdi. Ama annene boyle soylerken esine maalesef diyememissin ?

GüLüCüKツ

Tatlım tatlım 👶🏻
V.I.P
Aynı değer diye bişey yoktur.
Kurulan aile yeni bir ailedir. Anne ve babadan bağımsızdır. Ve iki aileyi birleştirir. Hem kız tarafının hem erkek tarafının ailesi akrabalık ilişkisi ile birbirine bağlanır. Kurulan yeni aile iki tarafada eşit mesafededir.
Eğer yeni gelin ayrı eve çıkmamış mevcut aile ile yaşıyorsa erkeğin ailesi bir çatı ailedir. Ve o ailenin kurallarına uyulur.
Ayrı eve çıkılmışsa yeni aile temelleri Atılmış olur.

Ailede işleyiş kadın ve erkeğin sorumluluk yüklenmesiyle olur. Öyle dışardan sadece kendi ailemiz üzerinden tüm bir kurumu şekillendiremeyiz :)

Eşinizin ailesi ile olan ilişkiniz tamamen sizin aldığınız kararlarladır. Ama hem sizin hemde eşiniz için iki aile ilerde aile olunmuştur. Ha bağı keser hayatınızdan sizlersiniz o ayrı bişey.

Üç beş kendini bilmezin yaptığı hata yüzünden tüm bir aile kurumu zan altında bırakılamaz.
Beş para Etmez ailelerde görüyoruz. Mükemmel ailelerde
Dediğim gibi tamamı sizin elinizde...
Ya iste o mukemmel aile dediginde gelini uzmeyen, kendi ailesinden biri olmadigini ve baska bir ailede yetisip sonra aileye dahil oldugunu anlayan ailelerdir ?

Masaru

Özel Üye
Özel üye
Ya iste o mukemmel aile dediginde gelini uzmeyen, kendi ailesinden biri oldugunu anlayan, baska bir ailede yetisip sonra aileye dahil oldugunu anlayan ailelerdir ?

Böyle aileler çok.
Sorunun temeli erkek egemen bir toplumda ata erkil bir yaşayış modern Avrupai tarz bir yaşantıyı birden sokmaya çalışma çabamızfan kaynaklı...

Bunun çözümü doğru eş seçimidir. Düşünce ve zihin dünyana saygı duyan, gerçekten size değer veren ve yeni bir aile kuracağı bilincinde olan bir eşle hayatı paylaşmaktır.
Sizin için annesini üzen zamanla sizi kırıp döker... Bu bir gerçek...
Bu yüzden denge iyi sağlanmalı Buda ancak bilinç ile olur.
Erkek alttan almayı bilmeli...
Ne olursa olsun ne eşini, ne eşinin ailesini, nede kendi ailesini üzmeyecek çözümler üretilmesi.
En önemlisi evden TV tamamen kalkmalı...
Nedeni mi?
Zaman ım ve takatim yok anlatmaya. Zira birbirlerine ayıracakları zamanı, birbirlerini anlayacaklar zamanı o zıkkıma ayırıyorlar ondan...

GüLüCüKツ

Tatlım tatlım 👶🏻
V.I.P
Böyle aileler çok.
Sorunun temeli erkek egemen bir toplumda ata erkil bir yaşayış modern Avrupai tarz bir yaşantıyı birden sokmaya çalışma çabamızfan kaynaklı...

Bunun çözümü doğru eş seçimidir. Düşünce ve zihin dünyana saygı duyan, gerçekten size değer veren ve yeni bir aile kuracağı bilincinde olan bir eşle hayatı paylaşmaktır.
Sizin için annesini üzen zamanla sizi kırıp döker... Bu bir gerçek...
Bu yüzden denge iyi sağlanmalı Buda ancak bilinç ile olur.
Erkek alttan almayı bilmeli...
Ne olursa olsun ne eşini, ne eşinin ailesini, nede kendi ailesini üzmeyecek çözümler üretilmesi.
En önemlisi evden TV tamamen kalkmalı...
Nedeni mi?
Zaman ım ve takatim yok anlatmaya. Zira birbirlerine ayıracakları zamanı, birbirlerini anlayacaklar zamanı o zıkkıma ayırıyorlar ondan...
Iste erkekler once boyle rol yapiyorlar, evlendikten sonra ne olduklari ortaya cikiyor maalesef ? keske evlenmeden once tum yuzlerini gorebilse kadinlar bile bile siddete meyilli biriyle kim evlenir ki?

Masaru

Özel Üye
Özel üye
İşte bunu da yapabilen çok azdır bir de kendilerine benzetmeye çalışıyorlar insanı
Mesela ben islamcıyım.
İslami harekete mensubum.
Diyelim birini sevdim ve evlenmek istedim.
Kız açık ve dekolte giyor :)
Bunu değiştirmeye çalışmak bir zihniyet kokuşmuşkuğudur.
Ailede böyledir.
Birbirinize anlatır oturur konuşur, ortak okumalar yaparsınız. Birbirinizin düşüncesine yaşayışına saygı duyarsınız ama benzetmeye çalışmak bana göre yolları ayırmak, ayrılmanın temeli olmalıdır.
Bizler nişanlılık sürecini tanıma değilde sanki evlilik sürwciymiş Gibi değerlendirdiğimizde hatalar yapıyoruz.
Oysa nişanlılık süreci hem eşini hem ailesini daha iyi tanıma sürecidir. Ve ayrılık o dönemde çok kolay olmalı. Zorlanmamalı bazı şeyler. Bizde nişanlıdan ayrılan sanki dul kalmış muamelesi görüyor.
Dedim ya zihniyetimiz kokuşmuş

Masaru

Özel Üye
Özel üye
Iste erkekler once boyle rol yapiyorlar, evlendikten sonra ne olduklari ortaya cikiyor maalesef ? keske evlenmeden once tum yuzlerini gorebilse kadinlar bile bile siddete meyilli biriyle kim evlenir ki?
Bu erkeğin yada kadının değil ikisinin ortak sorunu. Kadındada aynı sorun var. Dürüstlük sorunu temelde ortak sorun. Maalesef aynı sorun sadece erkekte yok Kadındada var...
Aradaki tek fark şiddet..