• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

İlkokul öğretmeninizi nasıl hatırlıyorsunuz?

GöLGe

Üstat
İşimden dolayı olsa gerek merak ettiğim bir sorudur.Ben ilkokul öğretmenimi biraz sinirli ama çook iyi bir öğretmen olarak hatırlıyorum.Bir de bi giyindiğini bir daha giyinmezdi;çocuk aklı biz de sürekli incelerdik:D

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
sevgisi hiç bi zaman azalmayan öğretmenim..canım benim..hala ara sıra arar konuşurum...uzun süre konuşmadığımda özlüyorum..o benim hayatımda fark yaratan bi insan ömrüm boyunca minnet duyacağım..unutmayacağım biri...

jeriko

Özel Üye
Özel üye
Çok iyi bir öğretmendi.Sevgi dolu, hiç sinirlendiğini hatırlamıyoum.Gerçi İki öğretmen değiştirdim ama birincisi kısa süreliydi ilkokul birinci sınıfı okutmuştu onu pek hatırlamıyorum.

İLkİm*

MaviKuş ~
Özel üye
bence diyerek başlıyorum çünkü ilkokul arkadaşlarımla buluştuğumuzda iyice anladım ki kimse onu sevmiyormuş :D
ama bence iyi gerçekten bize birşeyler öğreten öğretmenimdi..kim ne derse desin hala onu çok seviyorum :)benim temelimin sağlam olmasını sağlayan başta gelen insanlardadır kendisi ..herzaman söylendiği gibi öğretmenler öğrencilerinin geleceğine yön verir ki benim geleceğim içinde büyük emek harcadı..gerçekten ona çok teşekkür ederim :)

GöLGe

Üstat
Çok sinirliydi hergün sıra dayağı atardı dövmek için sebebi çoktu bende kalıcı hasarları vardır nefret ediyorum ondan:@

Yapana değil yaptırana bakmak lazım bence :D Benim de başımda gayet sabırlı,neşeli olmama rağmen beni de çığrımdan çıkarıyorlarsa;sinirlenmek için sebebi olanı çığrından çıkarmak daha kolaydır :D

Suskun

V.I.P
V.I.P
Hatice Aşahan...Sarı uzun saçlı güleç yüzlü bir hanımdı,Sağ ise sağlıklı uzun ömürler öldü ise ALLAHtan rahmetler diliyorum.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
İlkokuldaki öğretmenim oldukça sinirli biriyidi. Eşi de bizim okuldaydı ve nerdeyse hergün dayak yüzünden kavga ederlerdi :) Tabi ben dayak falan yemezdim pis çalışkandım o yıllarda :D:D

İlkokul öğretmenim gözümde hep devasa iri biriydi. O yıllardan sonra ilk kez 4 yıl önce karşılaştım kendisiyle. O iri sandığım adam inanır mısınız boyu omuzlarıma bile çıkmıyor :) Daha iyi anladım çocuklar için öğretmenlerin nasıl bir model olduğunu. O yüzden özellikle ilkokul öğretmenleri, çocuğun ileriki yaşlardaki kişiliği, gelişimi, hayata bakışı açısından çok önemli bir etken olduklarını unutmamalı., unutmamalıyız Modelsiniz ve çocuk asla hayatı boyunca sizden izler taşıyacak... O yüzden her öğretmenin insan yetişitrdiğinin bilincinde olması tabiiki çok önemli. Eğitim sistemimiz son dönemlere kadar yarış atı gözüyle bakıyodu öğrencilere ama yavaşta olsa bir değişim var. Gerçi öğretmenlerimiz bu konuda resmi sistemin çok önündeler...

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Taşınma nedeniyle ilkokulda 2 kere okul değiştirdim
1den 4e kadar beni okutan hocam çok iyiydi çok severdim :)
Saymakla bitmez o öğretmenimin özellikleri

Gel gelelim 5.sınıf hocama, daha doğrusu yeni okuluma
Bana zehir oldu okumak diyebilirim
Sessiz bi öğrenciydim ve yeni gelen birini kimse kabullenmez
Bana çok takılırlardı
Ee hocada eski öğrencisinemi inanır banamı
Sınıftakilerden biri beni şikayet etti hocaya hocada öyle bi tokat attıki hiç unutmam :(
Önceki okulumda derslerim iyiyken bu okulda yerle bir olmuştu

o yüzden tavsiyem çocuklar için okul değişikliği yapılmaması..

GöLGe

Üstat
O yüzden özellikle ilkokul öğretmenleri, çocuğun ileriki yaşlardaki kişiliği, gelişimi, hayata bakışı açısından çok önemli bir etken olduklarını unutmamalı., unutmamalıyız Modelsiniz ve çocuk asla hayatı boyunca sizden izler taşıyacak... O yüzden her öğretmenin insan yetişitrdiğinin bilincinde olması tabiiki çok önemli. Eğitim sistemimiz son dönemlere kadar yarış atı gözüyle bakıyodu öğrencilere ama yavaşta olsa bir değişim var. Gerçi öğretmenlerimiz bu konuda resmi sistemin çok önündeler...

Evet,ilkokul öğretmeni bir modeldir çocuk için,daha şimdiden görüyorum ben bunu.İlkokul öğretmenime de aslında çok şey borçluyum çünkü sinirli de olsa bizi çok iyi eğitti,bize çook şey kattı.Geçenlerde karşılaştık ben onu görmemiştim o benim sesimi duyunca döndü ve Selda nasılsın dediği an ben koptum.Çünkü yıllar geçti aradan ve daha ben onu tanımadan o beni tanıdı.Bu anlatılamayacak kadar güzel bir duyguydu.Bunun bilincinde ben de öğrencilerime elimden gelenin en iyisii vermeye ve herşeyden önemlisi onların iyi birer birey olması için çaba gösteriyorum..Tabi çığırımdan çıkıyorum bazen ama şiddete yönelmiyor bu :D