• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Hayallerim Benim Herşeyim

Suskun

V.I.P
V.I.P
Hayallerim Benim Herşeyim
Olimpiyat şampiyonu ve üç kez de Profesyonel Ağır Sıklet Boks Şampiyonu olan Muhammed Ali hayallerinde kurduğu hayatın çok ötesine gitmiştir. Muhammet Ali daha 12 yaşındayken komşularının zillerine çalıp büyük bir heyecanla kendini överek boks maçını nasıl kazanacağını anlatırdı. Komşuları bunda çok etkilenir ve neler olacağını görmek için maça giderlerdi.

738yY.jpg

Aynanın karşısında saatlerce prova yapar okul otobüsününe binmez arkasından koşar ve yarış pistine girmesi yasaklanana kadar yarış atlarıyla yarışırdı.

Antrenman yapmaktan nefret etmesine rağmen o çektiklerinin bir gün karşılığını göreceğine inanıyor ve hayatının geri kalan kısmını şampiyon olarak geçireceğini düşünüyordu.

Nitekim öyle de oldu.

O sadece hayal etti ve o hayal için kendince bir takım fedakarlıklar yaptı. Ve hayal ettiği gibi dünyanın en büyük boksörü oldu…


Zamanın ve mekanın önemli olamadığı ender yerlerden birisidir hayallerimiz. En mutlu olduğumuz ve bitmesini istemediğimiz anları yaşadığımız yerler.

Hayal kurmak ve hayalleri içimizde yaşatıyor olabilmek çok önemlidir bu yüzden. Çünkü insanlar hayalleri kadar yaşarlar, hayalleri kadar mutlu olurlar ve hayalleri kadarını gerçekleştirebilirler ancak. Hayaller insana hareket enerjisi verir
Çevremize baktığımız da başarılı olmuş birçok kişi hayallerini gerçekleştirmek için gereken her şeyi yapmış kişilerden oluşmaz mı?


Hiç kimse sizi sizden iyi tanıyamaz. Hiç kimse sizin neler yapabileceğinizi sizden daha iyi bilemez. Hayallerinizi iyi analiz edin ve onları gerçekleştirmek için ödeyebileceğiniz bütün bedelleri ödeyin. Ve bir süre sonra olduğunuz yere bakın. İnanın çok yaklaşmış olacaksınız hayallerinize. Ve gerçekleştiği zaman hayalleriniz işte o zaman ödemiş olduğunuz her bedel sizin için ayrı bir zevk, ayrı bir tat olarak kalacak damağınızda.

Unutmayalım ki her insan hayal kurar. Ama çok az insan hayalleri için bedel öder.

Bu yüzden hayal et ve ona ulaşmak için gayret et. Göreceksiniz bir süre sonra hayal ettiğiniz yerdesiniz…
 
Top