Haftanın Konuk Üyesi (3.Haftanın Konuğu:YeşüLL)

Sevgi.2

Aktif
zaten ekonomik yönünden ziyade zahmet kısmı bizi yakıyor.Genelde bayan öğretmenler çift maaşlı oluyor ya (!) pek sıkıntı olmuyor da zahmeti çok.Hayırlısı inşaallah.

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye
emek ve manevi kısmına hiç girmiyorum eğer bir öğretmen gerçekten özveriyle birşeyler katıyorsa öğrenciye o zaman paha biçilemez...

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye
Bir de soru sorayım. Öğretmenlik gönüllü tercih mi açıkta kalmama duygusu ile yapılan bir tercih mi? (Yani ben yoldan gönüllü çıktım diyebiliyor musun?)

hocam ben matematiği gerçekten seviyorum her ne kadar üniversitedeki matematik zannettiğimz matematik gibi olmasa da=LL şu an dediğim gibi tam o kısmı düşünmüyorum ama başka şeyler isteyip de mecburen öğretmenliğe düşmüş değilim. zaten fen edebiyat mezunu olucam öğretmelik konusu biraz daha zorlaşıyor. ayrıca öğretmenlerde kolay kolay atanamıyor. dediğim gibi hayırlısı. inşallah okul bitipte atanırsam sevdiğim bir işi yapıyor olacağım:)

patik

Özel Üye
Özel üye
İNŞALLAH emellerine ulaşırsın. Matematik bölüm mezunları dershanelerde daha çok tercih ediliyor diye duydum, daha farklı bir eğitim aldıkları için. Tabi senin kararın nedir bilemem. Şimdiden de seni iş stresine sokmayalım. Bayağı isteklisin ve mesleğini seviyorsun, bu da başarının birinci kuralı zaten... Yolun açık olsun...

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye
teşekür ederim patik :) fen edebiyat mezunu olacağım için ilk bir iki sene kadar dersanede çalışmayı bu sürede de devlete girmek için gerekli olan formasyonu almayı planlıyordum. şimdi yeni bazı uygulamalarla okul bitene kadar vermeyi düşünüyorlar. o yüzden devlete geçiş kısmı biraz daha tez olabilir:D hayırlısı gelecek zaman ne getirecek bilinmez. tekrar teşekürler iyi dileklerin için:)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Nihayet bu konu sayesinde gizem perdesi de birazcık aralanmış oldu :D Matematiği sevmek kavramı bana öylesine uzak ki :)

Başarılar diliyorum meslek hayatında Yeşül. Öğretmenlik mesleğine olan bakışında gerçekten olması gerektiği gibi. Diğer mesleklerden ayıran tarafı insan yetiştiriyor olunmasından kaynaklanıyor, ürününü gördükçe mutlu olacaksın ve daha çok seveceksin. Herşey dilediğince olur inşallah.

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye
yok yorumsuz gizem falan:D inşallah o konuma gelir de en iyi şekilde hakkını verebilirim. teşekürler iyi dileklerin için:) neyse bu kadar sevmeyenein yanında bikaç matematik sever çıkabiliyor=LL ya hiç olmasaydı=LL

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
BEnimki sevmemekten değil yaa becerememekten kaynaklanıyodu :D Bri de fizik. Ama kimyayı çok severdim :) Düşünsene herkesin aynı mesleği sevdiğini .... :)