Haftanın Konuğu: merakettim

merakettim

Homo Sapiens Sapiens
Özel üye
O kadar çok soru sorulmuş ki, bir kaç soru da ben sorayım, umarım sorulmamıştır :)

* Bir dönem forumda yoktun, bu süreçte neredeydin, neler yaptın? Seni foruma girmekten neler alıkoydu?
* İlk sayfalarda sorulan sorulardan birinde kitap okumadığını yazmışsın. Muhakkak okulda yada hayatının bir döneminde okuduğun kitap olmuştur ve en son okuduğun kitap nedir?
* Seni sen yapan ve seni sen yapma yolunda, karşılaştığın zorluklar oldumu, nelerdir?
* Çalışırken kendi kendine konuştuğun oldu mu? :D
* Nasıl bir yapıya sahipsin? (Katı, duygusal, sinirli, gıcık, esprili, relax vs.)
* Hemen hemen her insanın hayatta korkuları vardır. Senin var mı? Nedir?
* En komik bir anın
* Bilgisayarla ve kodlamalarla uğraşan insanlar bir süre sonra sıyırıyor diyorlar, ne düşünüyorsun bu konuda :)

Şimdilik bu kadar, kolaylıklar diliyorum :)

* Bir dönem forumda yoktun, bu süreçte neredeydin, neler yaptın? Seni foruma girmekten neler alıkoydu?
İş, güç enerji.:D
Bi ara baya bi yoğundum. Ondan pek giremiyodum .

* İlk sayfalarda sorulan sorulardan birinde kitap okumadığını yazmışsın. Muhakkak okulda yada hayatının bir döneminde okuduğun kitap olmuştur ve en son okuduğun kitap nedir?
Ortaokulda dönem ödevim vardı. Kaşağı. Hatırlamıyorum. Zaten ödevi de yapmamıştım :P

* Seni sen yapan ve seni sen yapma yolunda, karşılaştığın zorluklar oldumu, nelerdir?
Aslında insanın karakterini belirleyen karşılaştığı zorluklar ve rahatlıkları değil midir sence? :)

* Çalışırken kendi kendine konuştuğun oldu mu? :D
Dibine kadar.Hatta cevap bile veririm. Bi keresinde mangala gitme kararı bile aldık :D (Bu konuda ciddiyim :))

* Nasıl bir yapıya sahipsin? (Katı, duygusal, sinirli, gıcık, esprili, relax vs.)
Bazen sinirli, bazen gıcık ama genelde esprili. Ama genelde kimse gülmüyo :D

* Hemen hemen her insanın hayatta korkuları vardır. Senin var mı? Nedir?
Sanırım anlayışsız bir eş. Evet bütün korkum bu.

* En komik bir anın
Askerde radyo dinliyoduk. Benim radyo AAA(3a) pillerle çalışıyo. Kantinci kısa dönem arkadaşa dedim ki "3a pil verir misin?" o da "üçharfli ne abi" dedi. Yanındaki de "uçanfil" anlamış. Bi kısa LM aldım çıktım :D

* Bilgisayarla ve kodlamalarla uğraşan insanlar bir süre sonra sıyırıyor diyorlar, ne düşünüyorsun bu konuda :)
Sıyırma faslı bi dönem oluyo. Herşeye program gözüyle bakıyorsun. Eğer OpenGL programcısıysan eğer, oynadığın oyunlarda zevk almıyorsun falan :)
Ama bi müddet sonra normal hayatına dönüyorsun. 1-2 sene sonra :)

nazenin

MiKRoSKoBiKCaNLı
Özel üye
Bihaberim ben bu konudan hayırlı olsun koltuğun merakettim
Akşam rahat bir ortamda karıştırayım önce bi konuyu sonra soru sorcam :)

Bu arada programcilikla ilgili donanımını kiskandim sözde bende programcıyım üc sene oldu mezun olalı tüm bilgilerim alınmış gibi unuttum ben hepsini :/ :D

Papatya

V.I.P
V.I.P
Söz vermek hakkında ne düşünüyorsun?
Hiç söz verip tutmadığın ya da tutamadığın oldu mu?

Domates mi salatalık mı?
Salatalık olmasa da olur mu?
Közlenmiş biber sever misin?
Turşu en güzel limonla mı yapılır sirkeyle mi? En sevdiğin turşu ne turşusu.

Motivasyonun düştüğünde ne yaparsın, dibe dalanlardan mısın, çabuk toparlar mısın?

İstanbul hakkında düşüncelerin neler?

merakettim

Homo Sapiens Sapiens
Özel üye

Domates mi salatalık mı?

Motivasyonun düştüğünde ne yaparsın, dibe dalanlardan mısın, çabuk toparlar mısın?

Borç gibi düşün. Bi söz verdiğinde borç alıyorsun, borcunu ödemen gerekiyor. Eğer verdiğin sözü, elinde olmayan sebeplerden dolayı tutamazsan da söz verdiğin kişiyle bu konuyu konuşmalısın.

Muhtemelen olmuştur ama hatırlamıyorum. Mümkün mertebe "bakarız", "hayırlısı" gibi geçiştiriyorum :)

Domates mi salatalık mı?
Domates :)

Olmaz. Sadece kokusu bile yeter :)

Çok severim. Hatta ocakta bile közlerim. O öyle patlayacak, güzel güzel kokacak :P

Bunu bilmiyorum ama filmlere bile konu olmuştu. Bknz:Neşeli Günler
En sevdiğim ise biber turşusu. O minik minikler varya tatlı, onlar işte favorim :)

Çok çabuk toparlarım. Hiçbişey yapmasam bilgisayar oyunu oynarım, arkadaşlarımla görüşürüm :)

"Hakkı b.kunu ödemiyor" diye düşünüyorum. Trafik, pahalılık, zibidisi çakalı. Zaten kalabalık da sevmem. Yaşanmaz bence :)

merakettim

Homo Sapiens Sapiens
Özel üye
Ne hangi konuda derdim de şimdi neyse :D
İlk mesajımdaki sorumun devamı niteliğindeydi o :)
Geniş olarak açarsak :P
Yani senin karakterini belirlemede ki zorluklar yada hayatının dönüm noktası daha doğrusu seni sen yapan o ince çizgi :D
Herkesin bir öncesi ve sonrası vardır dimi :)

Ne hangi konuda derdim de şimdi neyse :D
İlk mesajımdaki sorumun devamı niteliğindeydi o :)
Geniş olarak açarsak :P
Yani senin karakterini belirlemede ki zorluklar yada hayatının dönüm noktası daha doğrusu seni sen yapan o ince çizgi :D
Bunun üzerinde hiç düşünmedim inanki. Ama askerden gelince günübirlik yaşamayı bıraktım deyim.
Asekerlik askerlik :)

Herkesin bir öncesi ve sonrası vardır dimi :)
"İnsan 7'sinde neyse 70'inde de odur" gibi bi söz var ama :D