Basortusu yasagi kalkmalimi?

Basortusu yasagi kalkmalimi?

• Evet kalkmalı

Oy: 22 73.3%
  • Hayır kalkmamalı

Oy: 5 16.7%
  • Farketmez

Oy: 3 10.0%

• Toplam katılan
    30

düşünceli

Katılımcı
Baş örtüsü ve türban. İkisini birbirinden ayırmayı beceremediğimiz için bazı kesimlerin amaçlarına ulaşma yolunda malzeme oluyoruz.
60-70 lerin Cumhuriyetçi İranı da sinsice gelişen İslam devrimi neticesinde bugün kü haline bürünmüştür. Evet özgürlüklerden yanayım. Bir tek üniversitelerde değil her yerde ama her yerde özgürlüklerden yanayım. Herkes istediği gibi düşünebilmeli,giyinebilmeli ve konuşabilmeli. Fakat bugün kü getirildiğimiz noktada özgürlük kazanımı değil siyasi bir geleceğin dayatmaları yapılmaktadır. Ve bu emellerine ulaştıklarında emin olun ki arzu ettikleri özgürlüğe ulaşacaklar . Yaşadığım toplum(genel) tecrübelerime görede karşı çıkan ben ve benim gibilerin özgürlüğü ne olacak ?

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Bence basörtunun kalkmasina gerek yok herkes kendine neyi nasil yakistiriyorsa öyle gezer ister acik ister kapali TÜRKIYE özgür bir ülke Ama Malesefki son zamanlarda insanlar okadar yapmacik basini kapatiyorki sadece bazi siyasetcilerin gözune girmek icin

GüLüCüKツ

Tatlım tatlım 👶🏻
V.I.P
Bence kalkmalı neden mini etek giyerken özgür olunuyor da başlarını kapattıklarında siyasilerin gözüne girmek oluyor anlıyamadım doğrusu

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Neden kalsin bas örtü Hacca giden insanlarimiz var onlarda mi belli bir yastan sonra basini acsin gezsin... bazi seyleri dusunerek yazdim herkes özgur diye herkes istedigi gibi giyer vede basini ister kapar ister acar cunku özgür bir ülke Türkiye benim karsi oldugum tek sey yapmacik olmasinlar

kesinlikle katılıyorum nargazeliye ;);)

hem ne olcak şimdi ben türban taksam tayyip gelip bana para mı vercek?

boğaziçinde yıllardır kapalı girebiliyorlar ne yani yok mu orada sizin medeniyetiniz o insanlar gerici mi?? hem etkilenmiyorlar da böyle saçma sapan hükümet-muhalefet zıtlaşmalarından.

bir de düşünceli demişsin yha "Yaşadığım toplum(genel) tecrübelerime görede karşı çıkan ben ve benim gibilerin özgürlüğü ne olacak ?" diye... ben pek anlayamadım sen ve senin gibilerinin özgürlüğünü kısıtlayacak ne var diye nasıl bir özgürlüktür ki bu çözemedim... kusuruma bakma...

düşünceli

Katılımcı
kesinlikle katılıyorum nargazeliye ;);)

hem ne olcak şimdi ben türban taksam tayyip gelip bana para mı vercek?

boğaziçinde yıllardır kapalı girebiliyorlar ne yani yok mu orada sizin medeniyetiniz o insanlar gerici mi?? hem etkilenmiyorlar da böyle saçma sapan hükümet-muhalefet zıtlaşmalarından.

bir de düşünceli demişsin yha "Yaşadığım toplum(genel) tecrübelerime görede karşı çıkan ben ve benim gibilerin özgürlüğü ne olacak ?" diye... ben pek anlayamadım sen ve senin gibilerinin özgürlüğünü kısıtlayacak ne var diye nasıl bir özgürlüktür ki bu çözemedim... kusuruma bakma...

Kusurluk bir durum görmedim. Nezaketiniz için teşekkür ederim. Bana sorduğunuz soruda anlatmak istediğim şudur ki " devran döndü bu cunta yıkılacak artık " söylemlerine maruz kaldığım için böyle bir ifade kullandım. "cunta olarak bahsedilen cumhuriyet rejimimizdir". Ben genelleme yapmaya çalışmıştım. Yazımı bir kere daha okursanız anlatmak istediğimi anlayabilirsiniz diye düşünüyorum. Rejimi cunta olarak görenlerdenseniz sözüm sizede. Eğer böyle düşünmüyorsanız böyle düşünenlere karşı aynı duyguları beslediğimizi de görmüş olacaksınız zaten.

Sevgi.2

Aktif
"kötüye kullanılmadıkça özgürlük güzeldir" cümlesi çok güzel de uygulandığını hiç görmedik nedense.Ben açık biri olarak açıklığın kötüye kullanıldığı yerlerde yasak görmedim mesela.O halde madem demokrasi diyoruz,madem Atamızın izinden gidiyoruz O'nun kesinlikle yasaklama getirmediği bir konuyu biz neden yasaklıyoruz.İyiyle kötüyü ayıklamanın tek yolu bireylere uygulama fırsatı vermektir.Bırakın serbest kalsın,artniyetli olan ortaya çıkacaktır.Başörtüsü,başörtüsü diye meydanlarda fink atmaya fırsat vermemek lazım.Candan inananı da bu arada kurunun yanında yaş misali yakmamamlı değil mi ama!

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bu konuda da hemfikiriz öğretmenim. Maalesef bu olayadan rant sağlayan bir kesimin olayları bu etaba getirdiğini düşünüyorum. Bırakın insanları özgür yaşasınlar, ben inancım gereği bunu yapıyorum diyene "hayır sen bunu farklı amaçla yapıyorsun" deme hakkını insanlar nasıl kendilerinde görebiliyorlar hakikaten anlayamıyorum.

Siyaset bu olaydan elini çektiği anda bu sorunun bertaraf edileceğinden hiç şüphem yok.

Sevgi.2

Aktif
sanırım olayın kökeninde bilinmeyenden ve sorumluluktan korku var.Eğer bilirsem kabul edersem uygulamak zorunda kalabilirim endişesi.Oysa bilinçaltında kabul edilen düşünceler insanı bu davranışlara itiyor.Gelelim sorunun çözümü konusunda .Bence sorun yok ki.Okullara gidin açıkla kapalıyı aynı kafede,aynı masada,aynı espiriye gülerken ya da aynı dert üzerine konuşurken görürsünüz.İşin uç kısmında olanlar zaten belli,onlar daima kontrol altında.Ayrıca bir arkadaşım "cunta" konusu üzerinde durmuş.Oylama yapılsın ;ülkemizde cumhuriyet karşıtı olanların büyük bir kısmı dini duyguları gereği kapananlar değil, modernlik adına bazı "izm"lerle ifade edilen fikirleri savunanlar çıkacaktır.Bu fikrimi kulak ardı etmeyin bence...
Eeee demek ki derdimiz modernlik adına savunmalar yapıp oy koparmak,yeni düzenlere kapı aralamak ya da kabul etmeyip uygulama sorumluluğundan kurtulmak.Bence bırakalım isteyen istediğini yapsın hesabı Allah'a kalsın.