800 Lira İle Geçinebilirmisiniz Yani :)

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
Bakan çelik 800 lira büyük para geçinirsiniz yani dedi..Sizce 800 TL ile geçinebilirmisiniz? Bu arada bakan Çeliğin maaşının da 12 bin civarı olduğununda altını çizmek isterim:)

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, HaberTürk'de yayınlanan Söz Sende programında asgari ücrete ilişkin açıklamalarda bulundu.

"Ona mahkumsanız 800 lira da büyük paradır yani. Geçinirsiniz yani. Netice itibarı ile peynirin kilosu bellidir, ekmeğin fiyatı bellidir. Yani yiyeceğiniz zeytinin fiyatı bellidir."

Çelik, Balçiçek İlter'in "Başbakan da '3 çocuk' diyor. Aileler asgari ücretle geçinebiliyor mu?" şeklindeki sorusuna, ilginç bir yanıt verdi.

Faruk Çelik: Şimdi efendim bakın... Iııı... Şimdiii, 'geçinemez' diye bir şey yok. Geçinirsiniz, yani. Niye geçinmeyeceksiniz yani..."

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
valla ben 800 den çok çok fazla alıyorum eve doğru düzgün katkım olmadığı halde yine ayın sonunu getiremiyorum...yine getiremiyorum..

felsefe_mi

...!...
Özel üye
Benim tavsiyem şu
800 alanlara 12 bin verip, 12bin alanlara da 800 verelim... Bize de göstermiş olurlar 800 TL ile nasıl geçinileceğini :)

Kaldırım Lehçesi

Yeraltı Edebiyatı
Herkesin evinin var olduğunu düşünüyor sanırım 800 den bahsederken.
Ev kirası, İstanbul gibi bir yerde en düşüğü 500 Tl başlıyor.
Tek kişinin çalışmasıyla ev nasıl geçinecek?
Mantık var hesap var.

Ayrıca şu yeni gelen ilaçlara olan değişim de gözlerden kaçmıyor.

Önceden, muayene ücreti ödememek için ilaç kullanabiliyorduk.
Şimdi ufak bir baş ağrısı koşa koşa git 8 TL muayene ücreti öde

Öde vatandaş öde.

İki nokta

Üstat
Bu geçinmek kime göre neye göre geçinmek..?

Tek başına evi olan bir birey için yeterli olur tam sosyal hayat yaşamasa da açlıktan ölmez ama bu sayı gittikçe artarsa çok zor belki karı koca bile geçinir ama herşeyden kısmaları lazım..Ne kadar gelir varsa o kadar gider olur insanların yaşantısıyla orantılı bu oran..Yıllar önce bir yarışma vardı asgari ücretle geçinbilir misiniz Zeki Alasya sunuyordu bir genç kızla bir çoçuk yarışıyordu asgari ücretle geçineceklerdi 1 ay ve her aktiviteyi yapacaklardı sinema tiyatro gezme ve yarışmayı kız kazandı ve para arttırdı yani kişiye göre bile değişir bu tutar..

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Şu an şehir merkezlerinde o parayla yaşanmaz :)
Ki bizim burda da kiralar emlak sektörünün patlamasıyla 1000 TL ye çıktı
En iyi daire fiyatları 700 dü. 1.5 sene içinde 1000 in altında daire yok artık
Yani eski oturduğun yerde oturmaya devam en azından kiraya zam yapılamıyor fazla :)

E şimdi 800 zaten kiraya giderse gel de geçin :)
Ancak gidip doğuya karadenize falan yerleşmek lazım ki oradada iş imkanı ne kadar olur o da var.
Yani artık her bireyin bi mesleğinin olması şart ve bir evde tek çalışan yetmez artık:)