Rakı adabı ve rakı içme usulü

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Demek rakı içmek istiyorsun benimle, otur karşıma öyleyse. Cep telefonunu kapat ve dinle…

Sen rakı neden yapılır bilir misin? Üzümden. Hiç üzüm soyup bir erkeğe yedirdin mi ellerinle? Öyle bakma yüzüme… Ne zahmetlidir soyması tek bir üzüm tanesini ve ne kolaydır yutması. Öğren bunları…

Lakerda nasıl yapılır bilir misin? Nasıl yakışır bir çatalın dişlerine.. Yakıştığı gibi dudaklarının üzerime… Meze diye sakın amerikan-rus salatası koyma önüme. Konserveyi mayonezle karıştırmak tembel işidir. Oysa rakının yanındaki kadın hamarat olmalıdır bence. Pancar turşusu severim bir de. Eksik etme…

Kadehi tutmasını da bilmelisin. Ben nasıl ki kavrıyorsam, tutar gibi bir kadının ince bileklerini. Sen de öyle kavramalısın kadehi. Parmaklarının arasına alır gibi ellerimi…

Sen koymalısın rakıyı kadehime. Koyarken de bakmalısın gözlerime. “Tamam” dememe gerek olmamalı, sen anlamalısın. Ve unutmamalısın kıvamını su ile rakının. Her kadehte tekrarlatmamalısın…

İlk yudumdan önce şereflendirmeyi unutma beni. Adettendir. Sakın alttan alma. Saygıdır derler kadehin altına vurmak. Aldanma. Kadın kendini saydırmalıdır rakı masasında…

Şarkı da söylemelisin… Sesinin güzel olmasına gerek yok. Olmasa da olur; rakı gibi billur… Yeter ki utanma ve mırıldan kulağıma. Bilmelisin Türk Sanat Müziğinin namelerini. Kadehimdeki rakıyı ve içimi titretebilmelisin şarkı söylerken. Önce hangisini istersen…
Geçmişin olmamalı masaya oturduğunda. Eski sevgili muhabbeti dinlemek istemem. İlla konuşmak istersen gözlerinden okumalıyım; hüznü de sevinci de...

Aman ha sarhoş olma! Sarhoş numarası yapılabilir sabah kalktığında, lakin masada asla. Ben “seni seviyorum” diyebilirim. Sen de inanmış görünebilirsin mesela… Ama ertesi gün yaşananları unut mutlaka. Herşey o masada kalmalı… Yine de sarhoşluğa inanma…

Ve son olarak demem şu ki; sakın rakıya buz atma, aramızdaki herşey biter sevgili...

DELİBALTA Muharrem

Öyle bir geçer zaman ki!
V.I.P
Yani var ya bir konu bu kadar net açıklanabilir ve paylaşılabilirdi. Kalemine sağlık... Öyle bir anlatım olmuş ki, içmeyen bile o masada o ortamın, o muhabbetin içinde olmak ister sanırım. (Adabıyla olan) Kim ne içiyor bilemem ama sen zaten bize paylaşımın iksirini içirdin... Sen ve şen kal. EMİ.

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Yazı ilk başta güzeldi ama sonunu beğenmedim @YoRuMSuZ :)
Ne o öyle tek gecelik sevgililik mi olur akşam rakı bitince, sabah olunca tak sepeti koluna herkes kendi yoluna
Birde kadın hamarat olacak elleriyle turşu yapacak sabaha terkedilecek var mı öyle :P O turşuyu adamın kafasına geçirirler bi kere :D

Düzenleyen yönetici:

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
İyi güldüm güzel yorum=LL

Bende güldüm :D
Birde şöyle bişey var açıkcası hiçbir aile kızı eşi değilse kişi o rakı masasına oturmaz
Diğer kızlarda o rakı masasını ancak hazır donatır çok beklerler elde turşuyu :P kavanozla yetinmeyi bilecekler :P
Ben şimdiden söylim de fazla hayal kurmasınlar :D

İLkİm*

MaviKuş ~
Özel üye
İyi güldüm güzel yorum=LL

hehe :D çok güzel bir noktaya değinmişsin :D bende yazıyı okurken bayıldım ama sonunda herşeyi unutmalısın vs görünce şook :D okadar şey olsun sonra terkedil :D beyler ; biz kadınlar duygusal çabuk kapılıp giden yaratıklarızdır her nekadar etkilenmem diyeni bile etkilenir .. bizler için bunca şeyler yaşandıktan sonra sabah sarhoştuk denilip gidilmesi kaldırılabilir bir olay olmaz heralde ..
ama dediğim gibi yazı bir harika anlatım güzel sadece son kısmı bitişi hoş olmamış :D

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Şu kirazların güzelliğine bakar mısınız arkadaşlar, ye beni diyor resmen. Ben de yiyorum tabii ki :D

gkd5s.jpg