Cep telefonundan kontürsüz görüşme nasıl yapılır ?

Hemen heyecanlanmayın kontürsüz arama için illegal bir kod veya yöntem çıkmış değil henüz.
Tüm bu işlemler için sadece kendi operatörünüzü arayabilirsiniz.

Yani her operatör kendisi ile aynı olan operatöre ödemeli arama yapabilir. Ancak kontürünüz bitti. Acil arama yapmanız gereken bir yakınınız var ne yapacaksınız?

Bunun için : Aradığınız numaraların başına 9696 tuşlamanız yeterli. Ödemeli arama geldiği bilgisi aradığınız kişinin cep telefonuna anında sesli mesaj olarak bildirilir. Karşı taraf kabul ederse konuşma gerçekleşir. Sonuçta arayan değil aranan kişi ücretlendirilir. ÖRNEK: 969605****

Ödemeli arama yapmak için, 135 yazdıktan sonra, arayacağınız Turkcell veya Hazır Kart numarasını yazın. Yazdığınız numaranın sonuna # işareti ekleyin ve arama tuşuna basın.

Örnek; 13553XXXXXXXX#.
ÖdemeliAra kodunu tuşlayarak bir arama başlattığınızda, görüşme hemen başlamaz. Öncelikle aramanız sistem tarafından karşı tarafa istek olarak gönderilir. Aradığınız kişi ödemeli arama talebinizi kabul ederse sizin telefonunuz çalar ve görüşme başlar.
Onaya kadar, telefonunuzda herhangi bir ses sinyali duymazsınız. Ancak telefonunuzun ekranında yazılı bilgilendirme mesajları görürsünüz. Aradığınız kişi görüşme ücretini kendi tarifesi üzerinden öder.
Ödemeli olarak arandığınızda, eğer sizi arayan kişi telefonunuzda kayıtlıysa ismi, kayıtlı değilse numarası ekranınızda görünür.
Cebinizi açtığınızda, ÖdemeliAra size ödemeli arandığınızı ve aramayı kabul ediyorsanız 1 'e, etmiyorsanız 2 'ye basmanızı söyler.

Cep telefonunuzun ekranında 149054XXXXXXXX# tuşlamasını yaparak servisi kullanabilirsiniz. Servis kullanımı ücretsizdir.

• Vodafone Beni Ara mesajlarını almak istemiyorsanız cep telefonunuzun ekranında 1490# tuşlayıp arama tuşuna basarak Vodafone Beni Ara mesajını bloklayabilirsiniz.
  • Tekrar açmak için cep telefonunuzun ekranında 1491# tuşlayıp arama tuşuna basarak bloklamış olduğunuz Vodafone Beni Ara mesaj alımını yeniden aktif duruma getirebilirsiniz.