Renk Seçimi
+ + + + + + + + + + + + + + X

Cep Telefonundan Yer Tespiti - Google Latitude

Konusu 'İnternet' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 3 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. YoRuMSuZ

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    1.995
    Ödül Puanları:
    8.080
    Google Latitude yeni ve önemli bir hizmete imza attı ve cep telefonu numarasına göre kişinin o an nerede bulunduklarını arkadaş ve aile bireyleriyle paylaşma imkanı tanıyor. Özellikle kıskanç eşlerin ve sevgililierin takibini kolaylaştırdığı söylenilebilir bu uygulamanın :) Teknoloji bazen de işte söylenebilitesi yüksek olan yalanların önüne geçmişte oluyor :)

Hizmeti G1, iPhone veya türevi bir mobil cihazınızda kullanabildiğiniz gibi bilgisayar üzerinden de kullanılabiliyor. Ancak bir gmail hesabınız bulunmalı.

Konumuza dönecek olursan bu hizmetten yararlanmak için öncelikle alttaki adrese giriyoruz. Türkiye'den girdiğinizi varsayarsak (bu hizmet Türkiye için aktif edilmemiş) ingilizce olan sayfaya yönlendiriliyorsunuz.

[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

Eğer yüklemek isterseniz yukarıdaki linkte bulunan [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..] linkine tıklayın. ve yönergeleri izleyin. Eğlenceli sonuçlarla karşılaşabilirsiniz :)

[​IMG] [​IMG]

Kendim sistemi kullanmadım ancak Türkiye'den de kü.çük sorunlar dışında kullanılabildiği söylenmiş.

Eğer bir G1, iPhone veya türevi bir mobil cihazınız varsa Google'ın yeni servisi sayesinde anlık olarak nerede bulunduğunuzu paylaşabileceksiniz. Aklıma hemen gizlilik konusu geliyor. En başta bu bilgileri de Google'a emanet etmek, ardından arkadaş çevrem ile o an nerede olduğumu paylaşmanın getirebileceği zorluklar...

Servis, web sitesinde söylendiğine göre henüz Türkiye'de hizmet vermiyor. Kullanabilmek için dilerseniz mobil cihazınıza bağlantı göndertebiliyor veya kendiniz google.com/latitude adresini ziyaret edebiliyorsunuz.
  2. Fonfe

Fonfe Usta

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    630
    biliorum bu süper bir olay kıskanc bayanlar eşinize eros giydirmeyin olayı..
  3. YoRuMSuZ

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    1.995
    Ödül Puanları:
    8.080
    Google Latitude kullanımı ile ilgili video - İngilizce

Son düzenleme: 4 Temmuz 2014
  4. patik

patik Özel Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    2.080
    Meslek:
    Hemşire
    Yer:
    Kayseri
    Amanın, gençler ve eşler, dikkat.:)
  5. MeRciMeK

MeRciMeK ... Süper Moderatör

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    6.230
    Karşımdakinin yalan söylediğini hissettiğim için böyle şeylere gerek duymam :P
  6. by_hakan

by_hakan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Ya arkadaslar sacmalamayın benı taaa CENTRAL PARK Caddesi Houstan 'da falan gsterıyorr :S:S:
  7. recep erdogan

recep erdogan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    siteye giremedim yardım edermisiniz
  8. byCaReFullY

byCaReFullY Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    ya telefon numarasını yazacagımı yer yok daha detaylı anlatsanız çok makbule geçer veya resimli
  9. ateserkut

ateserkut Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    hocam ben yeniyim ve bu işi çözemedim acaba bana yardımcı olacak arkadaş var mı?
  10. OBir

OBir Katılımcı

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    170
    Ben kendi yerime bakmak istiyorum ne dersiniz bulur mu? :)

Sayfayı Paylaş

Gelen aramalar...

1. latitude telefon bulma