Yurdumdan İnsan Manzaraları

wien06

V.I.P
V.I.P
Gittikleri her yabancı ülkede Türkiye ile karsilastirma yapip mutlaka turkiye'nin katkat ustun oldugu tezini kanitlamaya calisan zihniyetteki insanlar. Birbirlerine gurban,topraaam seklinde hitap eden insanlar.

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
İşlek bir caddede yürürken genelde ana haber bülteninde yayınlanmak üzere gündemle alakalı konularda fikirleri alınmak istenen, "yurdum"luğunun derecesine bağlı olarak kaçan veya göğsünü gere gere sorulan sorulara cevap veren, verdiği cevapların da vatana millete katkısı olacağına sonuna kadar inanan ve bununla gurur duyan, hemen akrabalara, eşe dosta o kanalın ana haber bültenini izlemelerini hararetle salık veren insandır.

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
kulaga berbat gelmesi bir yana, ifade ettikleri, altinda yatan anlam da kanimca igrenctir bu tamlamanin. nedense bu tamlamayi kullananlar, genelde esekle cinsel iliskiye giren, turlu sapikliklarla disi kimseleri hayattan bezdiren, esi benzeri gorulmemis bir aptallik yapan, duydugumda yuzumu kizartan cinsten bir utanc verici duruma dusen, cahillikle iliskilendirilebilecek eylemler gerceklestiren, sahtekarlik yapan, kisaca her turlu melaneti gerceklestiren kisilerden bahsederken kullanirlar. sanki sempatik bir seymis gibi kullanirlar.

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
yurdumun anlaşılması zor olan insan modelidir. yaptığı davranışı orada, ne amaçla yaptığını çözebilmek imkansızdır. bazen duyguları, bazen inançları, bazen hurafeleri şekillendirir davranışlarını.

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Soyliyenin kendisini asla dahil etmedigi sifat. tahminim her ülkede cesitli yörelerden insanlarla ilgili fikra ve espiriler duyarsiniz. ama sadece türkiye'de yurdum insani seklinde bir yöreye degil de kensinin de ait oldugu bir ülkenin insanlarini mizahi degil de asagilamak suretiyle tasak gecen bu sifati bulabilirsiniz. altinda yatan ise, bu mallar sürüsü bir sürü hadise yaratiyor ama ben okudum, entellektüelim, gitar calip karikatür bile cizerim deyip kendini tatmin etmek veya tarihin icine gömdügü asagilik kompleksini disa vurmaktir. ha bir de ondan sonra sosyalizmen falan bahsetmezler mi, onlara da yurdum aydinlari diyesim ve öpesim gelir. ben yurdum insani degilsem neyim? yurdumdaki insanlarin düsüncelerini, adetlerini, mantiklarini begenmiyorsam tasak gecerek mi düzeltecegim? böyle tasak gecmek bir nüktedanlik degil, birakin ne halleri varsa görsünlerler, hem daha iyi, aramizdaki fark daha iyi vurgulanir ve ben karizma yaparim'in kisaca söylenmesidir.