YoRuMSuZu KaderKatibi Balik Tutarken Yakalarsa

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

KaderKatibi oturmus sahili izlerken olanlardan habersiz

16162499930351099697120903734337-jpg.80653

YoRuMSuZ BALIK TURUNDA​

Balıklar yaşamlarını sürdükleri uçsuz bucaksız mavilikte sonsuz bir özgürlük ile yaşarlar

16162261587689171381581948337152-jpg.80646

YoRuMSuZun Balik teknesinden görüntü​

16162294924809112592826503634044-jpg.80648

YoRuMSuZ

ve

KaderKatibi

Bir varmış bir yokmuş, Antalya kıyılarında ufak bir kasabada tek basina yasayan yanliz biri varmis

Bir gün can SIKINTISI ile sahil kenarina inmis oturuyormus ve orada

Otururken, sahile doğru ufak teknesi ile kürek çeken balıkçının geldigini görmüs ve gözü bir anda teknesindeki iri balıklara gözü takılmış.

Kader Katibi etkilenerek sormuş, “Bu kadar balığı tutman ne kadar vakit alıyor?”
Yorumsuz cevap vermiş, “Az biraz vaktimi alıyor.”
“O zaman neden daha fazla kalmıyorsun suda?” diye şaşırarak sormuş Kader Katibi .
Yorumsuz “Tüm Cerezforum ailemi beslemek için bu kadarı yeterli” demiş.
“E peki günün geri kalanında ne yapıyorsun?” demiş KaderKatibi .
Yorumsuz şu şekilde cevap vermiş:
” Sabahları erkenden kalkarak balık yakalamaya gidiyorum, ardından Cerezforuma dönerek Biraz Forumla ile ilgileniyorum. Öğlen kestiriyorum, akşam olunca da arkadaşlarım ile bir şeyler içerek, gece boyunca gitar çalıp şarkılar söylüyoruz”
Kader Katibi ise Yorumsuza bir öneri sunmuş.
“İş geliştirme üzerine doktoram var ve seni daha başarılı bir insan haline getirebilirim. Artık, balık tutmaya daha çok vakit ayırıp gününün büyük kısmını suda geçireceksin. Bu şekilde daha çok balık yakalayıp, daha çok para kazanacak ve daha büyük bir tekne alabileceksin. Daha çok tekne alıp bir şirket kurup ardından da konserve balık dağıtım ağını kuracaksın. Antalya Sidede bir merkez açıp işlerini ve şubelerini oradan yürüteceksin.”
Yorumsuz sormuş, “E peki ondan sonra?”
KaderKatibi kahkaha atarak, “Artık krallar gibi kendi evinde yaşayıp, borsaya girebilir ve daha da zengin olabilirsin.” demiş.

Yorumsuz sormuş, “E peki ondan sonra?”
KaderKatibi cevap vermiş, ” Onun ardından, emekli olup sahilde bir kasabaya yerleşirsin , sabahları erkenden kalkarak balık yakalamaya gidersin, ardından Cerezforuma dönerek Forum ile ilgilenirsin. Öğlen de biraz kestirip, akşam olunca da arkadaşların ile bir şeyler içerek, gece boyunca gitar çalıp şarkılar söyleyebilirsin.”
Yorumsuz şu cevabı vermiş, ” Zaten şu anda yaptığım şey bu değil mi?”
Kader Katibi Koşturmayı arada bırakıp sevdikleriniz ile nefeslenin, mutluluk yolun sonunda değil, yolun ta kendisi.
16162500935447735296321904745644-jpg.80657

Kemer Kumluca dan harika görüntüler

YoRuMSuZ un Kendi cektigi resimler

Son düzenleme: