Kurbağa ve KaderKatibi

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

Balık Avına Çıkan KaderKatibi​

@KaderKatibi, bir sabah erkenden kalkmış, balık avına gitmeye karar vermiş. Oltalarını hazırlamış, sepetini yiyeceklerle doldurmuş ve yola koyulmuş.

Güneş doğarken, KaderKatibi göl kenarına varmış. Hemen oltalarını suya atmış ve beklemeye başlamış. O sırada, göldeki bir kurbağa kafasını sudan çıkarmış ve KaderKatibi'ye bakmış.

Kurbağa: "Merhaba balıkçı," demiş. "Ne yapıyorsun burada?"

KaderKatibi: "Balık tutuyorum," demiş.

Kurbağa: "Balık tutmak mı?" demiş kurbağa şaşkınlıkla. "Ama sen bir yazarsın! Neden balık tutuyorsun?"

KaderKatibi: "Bazen ilham almak için farklı şeyler yapmam gerekiyor," demiş KaderKatibi. "Belki de balık tutarken bir hikaye aklıma gelir."

Kurbağa gülümsemiş. "Belki de," demiş. "Ama bence sen balık tutacaksın. Hem de kocaman bir balık!"

KaderKatibi kurbağaya teşekkür etmiş ve tekrar oltalarına bakmaya başlamış. Bir süre sonra, oltalarından biri titremeye başlamış. KaderKatibi oltayı çekmiş ve kocaman bir balık yakalamış!

KaderKatibi çok mutlu olmuş. Balığı sepetine koymuş ve eve dönmeye başlamış. Yolda giderken, kurbağayı tekrar görmüş.

KaderKatibi: "Teşekkür ederim kurbağa," demiş. "Haklıydın, kocaman bir balık tuttum!"

Kurbağa: "Rica ederim," demiş kurbağa. "Biliyordum ki sen balık tutacaksın. Yazarlar her zaman haklıdır!"

KaderKatibi gülümsemiş ve eve doğru yoluna devam etmiş. Eve vardığında, balığı temizlemiş ve pişirmiş. Balık çok lezzetliymiş. KaderKatibi balığı yerken, kurbağayı düşünmüş. Belki de kurbağa haklıydı. Belki de yazarlar her zaman haklıydı.

KaderKatibi o gece bilgisayarının başına oturmuş ve yeni bir hikaye yazmaya başlamış. Hikayenin kahramanı, balık tutan bir yazarmış. Hikaye çok güzelmiş ve KaderKatibi'nin en çok beğenilen hikayelerinden biri olmuş.