Yok Canım Bizim Aşkımız Asla Bitmeyecek

Schweppes

Forum Tutkunu
Ya Biterse , Yok Canım Bizim Aşkımız Asla Bitmeyecek

Her aşkın korkulu ikilisi “bir gün bitecek” ve “asla bitmeyecek” buradan aşıklara sesleniyorum bırakın bu palavraları kandırmayın kendinizi.

Hayatımız boyu ot gibi yaşar dururuz bir çoğumuz gelip geçici aşklar yaşar, bir çoğumuz gelip geçiciyi bile bulamamıştır. Günün birinde hayatımızın aşkı dediğimiz bir insan çıkar karşımıza severiz aşık oluruz her şeyi yaparız gözümüz karadır. Bu aşk öyle işlemiştir ki içimize karşıdakini mi severiz yoksa kafamıza çizdiğimiz kusursuz insan profilini mi bilinmez. Her gün bir şeyler katarız aşkımıza her dakika çabalarız , uğraşırız. Kendimiz için bile yapmadığımız fedakarlıkları yaparız. Bunlar bize garip sonuçlar getirir iyi , güzel , hoş aşığız seviyoruz ne de güzel. Yavaş yavaş kafamıza bir düşünce yerleşmeye başlar “bu aşk asla bitmeyecek” iki tarafta bunu düşünmeye başladığında bu hergün uğruna bir şeyler yaptığımız , her saniye yükselen aşk yavaş yavaş düşmeye başlar. Nede olsa bitmeyecek düşüncesiyle ne eski ilgiyi veririz karşımızda kine ne de eski sevgiyi. Böylece er ya da geç hazin sonu hazırlamış oluruz ki bir süre sonra gün köprünün yıkıldığı , aşkın bittiği gündür. Mutlu aşk günlerinin yerini aşkın acısı günleri alacaktır. Suçu hep karşımızda ararız hiç düşünmeyiz bu sonda benimde payım yok mu diye…

Bir gün gelir bu acı biter ve yine sevebileceğimiz birisi çıkar karşımıza severiz de . Bu seferde önceki aşktan olsa gerek , bir gün ne de olsa bitecek düşüncesine kapılırız. Ve aşkı daha başlamadan yaşamadan bir deliğe mahkum etmiş oluruz.. Hep bir mesafe , hep bir soğukluk vardır karşımızdakine karşı. Uzak dururuz yaklaşamayız , bağlanmaktan ve tekrar acı çekmekten korkarız. Çevremize bakarız hep mutsuz aşklar , onları gördükçe hiç de hoş gelmez bize yeni bir aşk , yeni bir acı daha mı ? diye dolanır beynimizin derinliklerinde. Ama farkında değilizdir , yine yanlış yapıyoruz. Ya karşıda ki doğru kişiyse bu davranışlarla onu da uzaklaştırırız zamanla sabır taşı değil ya. Bu sefer daha tam sevemeden acısını yaşarız aşkın içimizde derinliklerimizde…

Peki o zaman doğru , gerçek bitmeyen aşk yok mu ? ya da nasıl oluyor bu ? Aslında var. Araya ufak bir bitmemiş aşk öyküsü sıkıştırayım diyorum ;
“Ablam bir sağlık ocağında doktor. Bir gün onun yanındaydım oturuyoruz işte hastalar giriyor çıkıyor falan filan. 2 tonton geldi ki bir ömre bedel mutluluk abideleri. 70 yaşındalar ikiside. Birbirlerine bir afralar bir tafralar gülünecek ama örnek alınacak bir durum olsa gerek. Sarılıyorlar , birbirlerine aşkım canım diyorlar. Pek bir garipsedim ilk gördüğüm aşk tablosuydu bu yaşlarda ki insanlarda. Asıl hikayeyi duyunca daha bir şok oldum. Gittiklerinde ablamın anlattığı kadarıyla. Bu iki tonton 16 yaşında birbirlerine aşık olmuşlar.bir süre sevmişler birbirlerini o zaman koşullarında tabi ki aileler karşı böyle bir şeye ama şu da bir gerçek ki beklide o zaman’ın sevgileri çok daha temiz. Neyse bu ikisini ayırıyorlar. Kızı başka bir adamla , adamı da başka bir kadınla evlendiriyorlar. Sonra birbirlerinden habersiz yaşıyorlar. 30 sene sonra aynı zamanlarda kadının kocası , adamın karısı ölüyor ve öyle bir tesadüf ki karşılaşıyorlar. 46 yaşındalar evleniyorlar. 30 sene birbirlerini görmeden , duymadan , yaşadıklarından bile bihaber seviyorlar birbirlerini hala.şimdi 70 yaşındalar ve hala birbirlerine aşkım diyorlar. 54 senedir bitmemiş bir sevgi. Alın size bitmeyen aşk”
demek ki bitmeyen aşklarda var. Belki de günümüz sevgileri çıkarcı , saf ve temiz değil ama uğraşılınca yakalanmayacak kadar imkansız da değil. Seviyorsan seviliyorsan özgür olacaksın. İşte buda benim tavsiyem. Yukarıda iki şey anlattık ya bunları düşünmeyeceksin. Bir gün biterse diye düşünüp mesafeli olup bitmesine yol açmayacaksın. Hiç bitmeyecek deyip de şımarmayacaksın. Yapman gereken şu “bu hayatta her şey mümkün ne bitmez diyebilirim ne de bitecek ben sadece bitmemesi için çabalayacağım. Kaybetmekten hep korkup , kaybetmemek için savaş vereceğim “ işte bir ilişki de iki tarafta bunu düşünür ve aşkın yoğun yaşandığı dönemlerden sonra bitmesi yerine savaşını sürdürüp bu aşkı büyük bir sevgiye dönüştürürse bitmeyen aşk belki de gerçekten vardır. Hep yanlış yolları denedik sevgide bir de savaşmayı deneyelim. Her şey uğruna bir emek verilirse güzeldir. Karşınızda kini seviyorsanız asla sevmekten korkmayın ve kaçmayın da. Sonunda acı varsa bile bir insan bize bir çok şey kazandırabilir. Şunu seviyorum ama bir gün bitecek hiç başlamamak daha iyi gibi düşüncelerden kurtulun. Şöyle düşünün şu kişiyi seviyorum. Eğer başlamazsam direk mutsuzluğu seçmiş olurum. Peki ya başlarsam ? biter mi ? bitecek olsa bile uğruna savaştığımda hem kazanırsam emeğimin karşılığını alırım hem de bitmesi ihtimali kadar mutlu olma ihtimalimde var. Bu bir kumar gibi direk mutsuzluğu seçmektense içinde mutlu olma ihtimali olanı seçmek çok daha iyi ve mantıklıdır. Misal bu haftanın loto talihlisi 1.500.000 ytl kazandı. Bu adam 3 gün önce çapulcuydu belki “nasıl olsa tutmayacak” diyip o lotoyu oynamayabilirdi. Ve baştan kaybetmiş olurdu. Ama o ne yaptı ? “ya çıkarsa” dedi ve oynayarak en azından içinde mutlu sonuç olan bir ihtimal i değerlendirdi ve işte çıktı demek ki hiçbir şeyi önceden kestiremeyiz. İşte aşkta buna benziyor.

Bir de şu var “aşkta yarın yoktur” bu gerçekten doğru bir şey kalkıp bitecek deyip geri çekilmeyin , hiç bitmeyecek biz evleneceğiz çocuklarımız olacak hep mutlu olacağız da demeyin. Aşkı günü gününe yaşayın. Anı yaşamak diye bir şey var. Anı yaşamak sonucunun kötü olacağını bile bile saçma şeyler yapmak değildir. Akşam sevgilinden uzaklaşacaksan başka bir şehre gideceksen mesela o gün içinde akşam ki o ayrılığı düşünüp günü mahvetmemektir anı yaşamak. Yarını düşünmekten vazgeçin yarını düşündükçe bugünler hep kaçacak ve hiçbir gün yaşayamayacaksınız. Bunun yerine bugün sağlam işler yapın yarın ne olacak demektense , yarın zaten sağlam olacaktır bu arada sizde günü kaçırmamış olacaksınız. Unutmayın aşkta hayat gibi , ikisi de bir oyun ikisi de bir kurgu , ve ikisinde de yarın yok.
Şunu çok iyi biliyorum ki

Mutluluk İsteyenindir. Bekleyenin Değil…
---------
alinti