• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Photoshop'a ihtiyaç yok, resimler üzerinde işlemler yapın

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Artık resimleriniz üzerinde arkaplan, renk, gölgelendirme, en önemlisi de bozuk resimleri düzenleme gibi bir işleme ihtiyacınız varsa bu site tam size göre. Örneğin eski resimlerinizi tarayıcıdan tarayıp dijital ortama aldınız ama netlik konusunda sorunlar var. İşte aradığınız yapay zeka destekli site burası. :)

İlgili site:
Yukarıdaki sayfadan, bu sitede yapabileceklerinizle ilgili kısayollara ulaşabilirsiniz. Kullandığım resmi ChatGPT ile oluşturdum ki benzeri olmasın. Sonra da resim üzerine biraz blur efekti ekleyip görünümde deformasyon oluşturdum ve sonra resim üzerinde işlem yapmaya başladım. Site üzerinde her resim tüm efektleri kullanmak uygun değil farklı resimler için farklı efektler kullanmak daha mantıklı. Test amaçlı ben tek bir resim kullandım.

Not: Resimleri kaydetmek sorun olabilir ben ekran görüntüsü alarak sorunu hallettim.

Gelelim bu site ile resimler üzerinde yapılabilecek olan işlemlere...

Üyelik gerekemeden özellikleri kullanabilirsiniz...

Resim Netleştirme:

Yapmanız gereken pikselleri veya renkleri bozuk görünen resmi yüklemek ve işlemi gerçekleştirmek.
resim-netlestirme.jpgArkaplan Kaldırma:

Yüklediğiniz resmin arkaplanını rahatlıkla kaldırıyor ancak karesel bir filigran bırakıyor ücretsiz versiyonda. Ancak basit şekilde onları kaldırmak mümkün başka bir programla.
arkaplan-silme.jpgNesne Kaldırma:

Resimden istediğiniz nesneyi yok seçerek yok edebilirsiniz. Ancak karmaşık resimlerde sorun yaratabilir. Mevcut resimde birkaç tur kaldırma işlemi uyguladım.
nesne-silme.jpgArkaplan Değiştirme:

Bu özellik resimdeki ön plan nesnelerini sabit tutarken sizin için arkaplanda farklı görünümler olan birkaç tane resim üretiyor. Beğendiğinizi kullanabilirsiniz.
arpaplan-degistirme.jpgRenk Değiştirme:

Resimdeki ön plan nesnelerinin renklerini bu özellikle değiştirebilirsiniz. Ancak resim değiştirmek için uygun resimler kullanmanızı öneririm. Renk derinliği belirgin olursa daha güzel sonuçlara ulaşabilirsiniz. Kullandığım resim üzerindeki etkisi yoğun değil.
renk-degistirme.jpgGölgelendirme Yapın:
Bu özellik yüklediğiniz resmin arkaplanını silerek istediğiniz açıdan nesnelere gölgelendirme yapmanızı sağlıyor.
golgelendirme.jpgNot: Siteyi daha profesyonel kullanmak, bazı artı özelliklerden yararlanmak ve oluşturulan resimleri kolayca indirmeniz için üyelik gerekiyor. (Ücret gerekebilir test etmedim)
 

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Bunu kesin denemeliyiz arkadaşlar bakalım kim daha başarılı. Olucak 😀 buarada sevgili @YoRuMSuZ u kıskanmıyor değilim bu konularda 😀
 
Top