Yapay zeka ile resim üret - Ücretsiz

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Yapay zeka ile içerik ve resim üretme son günlerin modası ve inanılmaz hızla gelişmekte. Bu durum kullandığınız programlardan bazılarına gelmiş olsa da web tabanlı uygulamalarda çok daha hızlı bir ilerleme gösteriyor. Ancak bunların çoğu ücretli ve karmaşık.

Şimdi vereceğim site ise tamamen ücretsiz. Yazdığınız içeriğe göre çok farklı türden görseller üretebiliyorsunuz. Ürettiğiniz görselleri istediğiniz tarzda, renk tonlarında ve detay oranı seçerek oluşturmanız da mümkün. Vektörel resimler oluşturup svg formatında, png ya da jpg formatlarında indirebilirsiniz. Oluşturduğunuz resimlerin arkaplanını temizleme, renklerini değiştirme vs her türlü değişiklik yapılabilir.

Siteye ulaşabilirsiniz.
  • Sitede sağ üst köşedeki sarı renkli "Get Recraft free" butonuna tıklayın.
  • Daha sonra "Continue with Google" butonuna tıklayıp Google hesabınızla otomatik giriş yapabilirsiniz.
  • Sol üst köşeden "Create new project" butonuna tıklayıp solda açılan bölüme nasıl bir resim istediğinizi İngilizce olarak yazmalısınız. İngilizce bilmeniz önemli değil açın, Türkçe yazıp İngilizcesini kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.
Eğer resimlerle uğraşmayı seviyorsanız oldukça eğleneceksiniz. :) ReCraft butonu ile her seferinde iki farklı resim üretiliyor. Bu şekilde yazdığınız içerikle ilgili yüzlerce resim üretebilsiniz.

ReCraft butonuna tıklayarak sürekli farklı resimler üretebilirsiniz.
Vector art alanından tarz olarak istediğinizi seçebilirsiniz.

Örneğin ben mutlu bir kız ve köpek (happy girl and dog) yazdım. Her seferinde sistem 2 farklı vektörel resim üretiyor. Üretilen resimleri svg, png ya da jpg formatında indirebiliyorsunuz.
yapay-zeka-resim.jpg


Üzülen kızı teselli eden arkadaş (friend comforting sad girl) dediğimde üretilen resim

uzulen-kiz-teselli.jpgAynı kelimelerle Doodle Line art tarzını seçtiğimde üretilen resim.
teselliresmi.jpgDeneyerek çok farklı sonuçlar elde edebilirsiniz. Ben de bu akşam keşfettim. :)
 
Top