• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf oylamasi başladı  BURADAN  En güzel Yapay Zeka resmini seçiyoruz

Yapay Zeka - Adobe Firefly

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Yapay zeka konusuna Photoshop ile ilk adımları atan Adobe firması gelişmiş bir sürümü Firefly adı altında online olarak sundu. Oldukça kaliteli resimler elde etmek için detaylı Türkçe promtlar girmeniz yeterli oluyor.

İlgili site:

Siteyi açtıktan sonra üyelik açmanız ya da mevcut goolge hesabınızla hızlıca ve kolay bir şekilde giriş yapmanız gerekiyor. Açılan sayfada promt girmeniz için bir kutucuk göreceksiniz. Bu kutucuğa nasıl bir resim istediğinizi yazıp "Oluştur" butonuna tıklamanız yeterli.

Kullanıcılar tarafından oluşturulmuş örnek resimleri ve üzerlerine fare imlecini tuttuğunuzda girilen promptları görebilirsiniz.

Fotoğrafları hazırlarken efektler, renk, ton, kamera açısı gibi özellikleri ayarlamanız, referans resimleri seçmeniz, resim boyutlarını ayarlamanız mümkün. Ayarlar sayfasında daha bir çok ayara ulaşabilirsiniz. Doğrusu Adobe firması resim oluşturma alanında bir adım öne geçmiş gibi... Her seferinde 4 resim hazırlanıyor, beğendiklerinizi kullanabilirsiniz.

Şimdi birkaç deneme yapalım... (Prompları Türkçe girebilirsiniz)

1. promt (detaysız): Duvarda kendi kabartma heykeline bakan bir kız, fotoğraf makinesi ile çekilmiş gibi gerçekçi bir resim (Ellerde bozulma var :) )
Firefly-duvar-resmi.jpg2. Promt (RTonlu görüntü, Stüdyo aydınlatması, Manzara fotoğrafçılığı): Sahilde köpeğini gezdiren bir adam ve bir kız. Arkadan ışık vurmuş mistik bir ortamda olsun.
Firefly-sahilde-gezinti.jpg3. Prompt (Bu propt mevcut resimlerden birinden kopyalandı): Kanatlı fütüristik bir organik insansı makine, profilde yakın çekim portre, gerçekçi bir yüz, gerçeküstü dağlık manzara, uçsuz bucaksız, fotogerçekçilik, karmaşık doku, yüksek kontrast, cam, renkli, ayrıntılı arka plan, renkli organik fraktal arka plan alanı
Fireflydijital-kiz.jpg4. Promt: Klasik fotoğraf makinesi kalitesinde yaşlı bir nine ve bir dedenin yıllar süren aşkını anlatan gerçekçi görünümlü bir resim
Firefly-yasli-asiklar.jpg
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bunda öğrenilecek bir şey yok, gir promptu sonra soldan istersen tercihler ekle veya ekleme fark etmez, girdiğin promtla ilgi hr seferinde 4'er resim üretiyor zaten sistem :)

Resimleri; dikey, yatay, kare şeklinde ayarlamak için de seçenekler var :)
 
Top