Windows 10 Masaüstü Yenileme Sorunu

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Windows 10 kullanırken masaüstüne eklediğiniz veya sildiğiniz dosyaların eş zamanlı olarak görünmemesi soruna neden olmakta. Eğer siz de Windows 10 kullanıyor ve masaüstü yenileme sorunu yaşıyorsanız çözüm için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Yöntem1​

Yaşadığınız sorun ile ilgili olarak, Window + S (arama bölümü) tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile açınız. Açılan pencereye SFC / SCANNOW yazıp ENTER tuşuna basınız. Sistem taraması %100 olunca bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol ediniz. (Benim masaüstü yenileme sorunum bu yöntemle çözüldü)

Yöntem2​

Sorunun devam etmesi durumunda, eklentide yer alan allupdate.zip adlı dosyayı masaüstüne indirip, sıkıştırılmış dosyadan çıkartınız. Çıkarttığınız Allupdate.bat dosyasına sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile çalıştırınız. İşlem tamamlanıp, DOS ekranı kapandıktan sonra test ediniz.

Yöntem3​

Sorunun devam etmesi durumunda, Window + S (arama bölümü) tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile açınız. Açılan pencereye aşağıdaki komutları sırasıyla girerek ENTER tuşuna basınız.

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Sorununuz giderilmez ise, yeni bir Windows kullanıcı hesabı oluşturarak durumu test ediniz.
 

Eklentiler

  • allupdate.zip
    1,000 bytes · Gösterim: 140
Top