Windows 10'da imleçli siyah ekranı düzeltme

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Bilgisayarınızı aniden kullanıyorsunuz Ekran kararıyor Dolu ve ekranda gösterge dışında hiçbir şey göremiyor musunuz? Endişelenme! Windows 10'daki bu sorun yaygın ve kesinlikle tedavi edilebilir.
İmleç sorunu olan siyah bir ekranınız varsa yardımcı olacak bazı çözümler.
  • Not: Denemeden önce, kurulumdan sonra bu sorunun bilgisayarınızda göründüğü herhangi bir üçüncü taraf yazılımı kaldırmayı da seçebilirsiniz. B

Yöntem 1 - Disk kayıt defteri düzenleyicisini kullanma

kayit-defteri.png

• TıklayınCTRL + Alt + DelAynı anda birlikte. Bir sonraki ekranda Görev Yöneticisi'ni seçin.
  • seçmek dosya.
gorev-yoneticisi.png

3“Yeni bir görev yürüt
4 tip Regedit İçinde.

5 Bu görevi yönetici ayrıcalıklarıyla oluştur yazan seçeneği seçin.

calistir.png

1. Şimdi, kayıt defteri düzenleyicisi açıldığında, aşağıda gösterilen bir sonraki yola göz atın
HKEY_LOCAL_MACHINE \ YAZILIM \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ Winlogon
  1. Vardığınızda Winlogon, Bulun KabukSağ tarafta.
  2. Şimdi, çift tıklayın kabukAyarlamak için.
  3. Şimdi, değer verilerininexplorer.exe.
Başka bir şey varsa değiştirin explorer.exe.

registry.png

10 basın Ctrl + Alt + Deleteaynı zamanda.
11 Şimdi, sağ altta bulunan güç düğmesini tıklayın
12 Bilgisayarı yeniden başlatın.

Yöntem 2 - Hızlı Kapatma

Adım 1 - Oynatma kutusunu Dgz Windows و R aynı zamanda. tip powercfg.cpl Ve basın Keşfet.
kapatma.png

3. Adım - Bir şey seçin'i tıklayın güç düğmesi Sol bölmede.
guc.png

4. Adım - Değiştir'i tıklayın Ayarlar Şu anda kullanılamıyor.
Adım 5 - Ayarlar altında daha fazla seçenek göreceksiniz Şimdi oynamayı bırak. “Seçeneğinin işaretini kaldırınتشغيل“Hızlı başlangıçta (önerilir) ve tıklayın”Ayarları kaydedin".
ayarlar.png

Yöntem 3 - Proje ekranı ayarlarını sıfırlama

Bu hata çoğu zaman bilgisayarınız harici bir monitöre bağlı olup olmadığınızı belirleyemediğinden oluşur. Proje ayarlarınızı aşağıdaki işlemle değiştirebilirsiniz.

1. Adım - Bilgisayar kapalıyken harici bir monitör bağlayın
2. Adım - Bilgisayarı açın ve tamamen yüklenmesini bekleyin.
3. Adım - çağrı Kolay Ekran Değiştirici Tıklayarak Windows و P aynı zamanda. Yalnızca bilgisayar ekranı seçimi seçeneği.
ekran.png

4. Adım - Bilgisayarı kapatın ve harici monitörün bağlantısını kesin.
5. Adım - Bilgisayarınızı başlatın ve hatanın gidip gitmediğini kontrol edin.

Yöntem 4- Grafik Kartı Sürücüsünü Kaldırma

Siyah ekran modunda takılı kalırsanız, bu sorunu kolayca çözebilirsiniz. Grafik kartı sürücüsünü kaldırın sana özel. Grafik kartı sürücüsü bu hatanın ana nedenidir. Birden çok grafik sürücüsü bu hataya karşı daha savunmasızdır. Siyah ekrandan nasıl çıkacağınızı ve grafik kartı sürücülerini nasıl kaldıracağınızı öğrenmek için bir sonraki adımı izleyin.
1. Adım - Siyah bir ekrandaysanız, Ctrl + Alt + Del Görev yönetimini başlatmak için.
tassk-manager.png

2. Adım - Görev yöneticisinden, cihaz yöneticisi penceresini başlatabileceğiz. Dosya Listesi'ne tıklayın ve yeni bir görev çalıştırma seçeneğini seçin.
3. Adım - Tür devmgmt.msc Ardından Keşfet. Görev Yöneticisi açılır. Aygıt yöneticisini başarıyla açarsanız, 4. adıma gidin, aksi takdirde
devmgmt.png

Görev yöneticisini açamıyorsanız, bilgisayarı güvenli modda başlatmalısınız. Bilgisayarınızı güvenli modda başlatmak için aşağıdaki adımları izleyin.
  1. i) Bilgisayar başladığında, F4Önyükleme seçeneklerine erişmek için.
2) Önyükleme seçeneklerinde, Sorun> Gelişmiş seçenekler> Başlangıç ayarları.
3) Artık bilgisayarınızı güvenli modda başlatma ve ağ ile güvenli modu seçme seçenekleriniz olacaktır.

4) Tıklayın Windows + X Ve seçin “Cihaz yönetimi"Açmak için"Cihaz yönetimi".
device-manager.png

4. Adım - Bir konum seçin Ekran kartı Kendi cihaz listenizden kendiniz seçin ve sağ tıklama menüsünden kaldırmayı seçin.
Adım 5 - tık Kaldırma Onaylamak için.
onay.png

Yöntem 5- Grafik kartınızı güncelleyin

Birçok kullanıcı durumunda, bu sorun yanlış veya yanlış grafik kartları nedeniyle oluştu. Bu hata, bilgisayarınızda farklı bir grafik sürücüsü varsa da oluşabilir. Grafik kartı sürücünüzü güncellemek bu soruna kolay bir çözüm olabilir.

Grafik kartı sürücüsünü bilgisayar üreticisinin web sitesinden veya grafik kartı web sitesinden indirebilirsiniz. İndirirken bilgisayarınız için uygun sürücüleri seçtiğinizden emin olun. Grafik kartı sürücünüzü güncelledikten sonra hatayı kontrol edin.

Yöntem 6 - Bilgisayarınızı sıfırlayın

Yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri işe yaramazsa, bilgisayarınızı sıfırlamak son seçeneğinizdir. Bilgisayarınızı sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin.
1. Adım - Basın Windows + I Ayarları açmak için. Ayarlar'ı seçin Güvenlik ve güncelleme Ana menüden.
windows-ayalari.png

2. Adım - Seçiniz kurtarma Doğru kısımdan. Şimdi sağ tarafta Bu bilgisayarı sıfırla seçeneğini göreceksiniz. Bilgisayarınızı sıfırlamaya başlamak için Başlat'a tıklayın.
kurtarma.png

3. Adım - Dosyalarımı saklamayı seçin (Ayrıca saklamak istemediğiniz her şeyi silmeyi de seçebilirsiniz.)
saklama.png

Umarım bu siyah ekranı imleç problemi ile bu yöntemlerle çözebilirsiniz.