Vajinasında Örgü Ören Kadın

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Vajinasında örgü ören kadın
Gün geçmiyor ki performans sanatı cephesinden kışkırtıcı bir iş gelmesin. Kendisini “performer craftivist” olarak tanımlayan Casey Jenkins bir galeride 28 gün boyunca oturup bir performans gerçekleştirmiş. “Casting off My Womb” adlı bu performans süresince günlerini vajinasında barındırdığı yünden örgü örerek geçirmiş.
BwbXnvj.jpg

Performans Jenkins’in bir top örgü yününü vajinasının içine yerleştirmesi ve bunu kullanarak 28 günde çeşitli giysiler örmesi pratiğine dayanıyor.
2p95Vix.jpg

Her gün yeni bir parça yün ipliği kendi içine ekleyen Jenkins bunun sanıldığı gibi acı verici ya da rahatsız edici olmadığını dile getiriyor. Ancak ipliklere bağlı olduğundan hep sabit bir yerde durması gerekliliğinin kısıtlayıcı olduğunu söylüyor.

Performansını regl döneminde de sürdüren Jenkins “Regl dönemimde örme işi daha zorlaştı çünkü yün ıslak oluyordu ancak bu dönemde performansı durdursaydım bu tam bir performans olmazdı. Bu deneyim bazen acı verici bazen de tahrik ediciydi.” diyor.
kI8amSL.jpg

Son düzenleme:

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Galiba vajinanın o kadar da tabulaştırılacak, korkulacak ya da kutsallaştırılacak bir şey olmadıgını anlatmaya çalışıyor.

pietaS

Ben o yoldan çıktım.
Özel üye
Ben daha elimle beceremezken hatun vajinasında yapıyor ne diyeceğimi bilemedim.

Umarım temizlik konusunda hassastır yoksa o iplerle hastalık bulaştırması muhtemel.

cemree

=)=)
V.I.P
Sanatçı bu performansı için vulvayı örgü örmekle bağdaştırmış yani uzun, sıcak bazende sıkıcı ve bulanık olmasına benzetmiş ve insanların vulva ile ilgili korkularını, negatif ilişkisini sorgulamasını istemiş. Açıklamasını okumuştum bu şekilde anlatmıştı.