Üniversite seçiminde dikkat edilmesi gereken 4 önemli kriter!

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

Senin tercihin, senin geleceğin

Sektör odaklı ve deneyime dayalı bir eğitim

Üniversite tercihinizi yaparken üniversitenin sunacağı imkânları ve geçmiş başarılarını araştırmak size yol gösterecektir. Özellikle ticaret odası vakıf üniversiteleri, öğrencilerine sanayi ve ticaret dünyası ile iç içe bir eğitim sunuyor. Teorik ve pratik eğitimi birleştiren bu kurumlar, üye iş yerlerinde iş ve staj imkânı sağlayarak yeni mezunların istihdamını gerçekleştiriyor. Tercihinizde üniversitenin ulusal ve uluslararası geçmiş başarı ve yatırım istatistikleri de kararınızda etkili olabiliyor. AR-GE harcamalarına yatırım yaparak insanlığın geleceğini şekillendirecek başarılar sağlayan üniversiteler, hayallerinize giden yolda size yardımcı oluyor.

Yurt dışı eğitim ve kariyer olanakları

Evrensel dilde alacağınız eğitim ve uluslararası kurumlarda geçerli bir diploma sahibi olmak sizi rakiplerinizden bir adım ileriye taşıyor. Tercih ettiğiniz okulun, gelişmiş ülkelerdeki Erasmus partnerleriyle yurt dışında eğitim görme fırsatı yakalıyorsunuz. Ayrıca okulun sunduğu çift anadal programlarıyla 2 diploma alarak mezun olabiliyorsunuz. Sizi diğerlerinden ayıracak bu kriterler, kariyerinizin başında büyük bir fark yaratmanızı sağlıyor.

Bursluluk süresi ve farklı burs imkânları

Burs almaya hak kazandığınızda, öğrenim hayatı boyunca hiçbir hak kaybı yaşamadan kesintisiz bursunuzun devam ediyor olması çok önemli. Böylelikle bireysel gelişiminize odaklanıp, hedeflediğiniz yolda yürüyebilirsiniz. Tercih edeceğiniz üniversitede hayallerinize bir adım daha yaklaşabileceğiniz birbirinden farklı burs programlarının bulunuyor olması ekonomik olarak size destek sağlıyor. Tercih bursu, yüksek başarı bursu, barınma bursu, çift anadal programları bursu, sporcu bursu gibi seçeneklerle, eğitim hayatınızda faydalanabileceğiz imkânları genişletiyor.​

Modern kampüs alanı ve sosyal donatılar

Üniversite hayatı dediğimizde gözümüzün önünde canlanan kampüs hayatı, kurumun sunduğu imkânlarla sosyal ve kültürel bir etkinlik alanına dönüşüyor. Ayrıca laboratuvarlar ve uygulama merkezlerinin yanı sıra modern kampüs alanları eğitim hayatınızda sizi ayrıcalıklı kılıyor. Şehrin merkezinde ulaşımı kolay bir kampüs; spor tesisleri, yurt ve konaklama seçenekleri ve 7/24 ulaşılabilir kafeleriyle size büyük bir yaşam alanı sunuyor.
 
Son düzenleme:
Top