ülkem ünlülerinden seçmeler-saçmalar

kelebek

-ütopik-
V.I.P
POLITIKACI DALINDA...
1) "Füzelerle savas kazanabilirsiniz, ama füzelerin üzerine oturamazsiniz..." (Deniz Baykal)
2) "Afrikali zombiler gibi..." (Bülent Arinç)
3) "Sekiz yil Özal'a verdiniz, onun iki yilini ananiza verin, o zaman Türkiye sahlanir..." (Tansu Çiller)
3) "Powell'in ziyareti daha önce yapilsaydi daha iyi olurdu, ancak bu ziyaret tam zamaninda yapilmistir..." (Abdullah Gül)
5) "Ben 1960'larda çalisma bakanligi yapmistim. Yani tam hatirlamiyorum ama 1995'e kadar sürdü bu görevim..." (Bülent Ecevit)

KADIN SUNUCU DALINDA...

1) "Evet, bugün persembe, haftanin son günü, yani bugünü saymazsak..." (Pinar Altug, TRT'deki programinda)
2) "Sifir puan kazanirsaniz toplam puaniniza sifir puan ekleriz..." (Ebru Salli, Pazar Yildizi adli yarismada)
3) "Siz ben olmusum, ben siz olmussunuz..." (Esra Ceyhan, Huysuz Virjin'e rüyasini anlatiyor)
4) "Tugba Özay'i alkislayan gruba bakiyorum. Büyük bir çogunlugunu kadin ve erkekler olusturuyor..." (Ece Erken, Passaparola'da)
5) "Bütün o elektronik seyler aslinda biraz mekanik kaçiyor..." (Gülben Ergen, SMS, e-card gibi yöntemlerden hoslanmadigini belirtmek istiyor)

ERKEK SUNUCU DALINDA...
1) "Yani simdi sizin annenizin bütün evliliklerinden elde ettigi toplam çocuk sayisi kaç?" (Sinan Çetin, Film Gibi programinda konuga)
2) "Süreyya Ayhan sizin cinsiniz bilirsiniz..." (Tarik Tarcan, En Büyük Yarisma'da kadin yarismaciya)
3) "Makul agla!.." (Savas Ay, A Takimi'nda sinir krizi geçirttigi Niran Ünsal'a)
4) "Ben, aski iki kisinin yasamasindan yanayim..." (Vatan Sasmaz)
5) "Bu çocuk üçünüzden!.." (Erman Toroglu, Karar Ani adli programda, kari-koca ve sevgiliye söylüyor)

ERKEK SARKICI DALINDA...

1) "Siz düsük yapma halini, her seyi olan Richard Gere'in mutlulugu Hindistan'da aramasina da benzetebilirsiniz. Düsünsenize, her seyiniz var ama mutlu degilsiniz..." (Çelik Erisçi)
2) "Müzikte tek eksigim opera..." (Dogus)
3) "Ilham kaynagim su gördügünüz Bogaz. Bu deniz, öküze bile ilham verir..." (Serdar Ortaç)
4) "Her sene bir sene daha geçiyor..." (Tarkan)
5) "Ben, yillardir süregelen ve gitgide gerileyen arabesk türkücü imajini roketlemek istiyorum. Arabalarin torpidolarinda en arkada duran kasetleri önlere çikartmak istiyorum..." (Özcan Deniz)

KADIN SARKICI DALINDA...

1) "Estetik haramsa bütün hastaneleri kapatsinlar..." (Petek Dinçöz)
2) "Ses, bedende en geç yaslanan organdir..." (Nükhet Duru)
3) "Yillardir olmamisti, uzun zamandan beri ilk defa tek partili koalisyon oluyor..." (Nil Karaibrahimgil, Bogaziçi Üniversitesi Uluslararasi Iliskiler Bölümü mezunu)
4) "Afrika'dan yamyam getirecegiz..." (Ebru Gündes, balayina giderken)
5) "Benim o kültürsüz insanlarla isim olmaz, zaten simdi ultrasyondan çiktim çok mutluyum..." (Ceylan)

MANKEN DALINDA...

1) "Kel miyim, topal miyim gidip de yasak bir iliski yasayayim..." (Didem Taslan)
2) "Birçok arkadasimin içime girmesine izin verdim, ve ben öyle her arkadasimi içime alan biri degilimdir..." (Deniz Akkaya)
3) "Simdiye kadar beraber oldugum erkek arkadaslarim beni darmadagin etti.." (Gizem Özdilli)
4) "Bu tür seyler gerçek hayatta da, normal hayatta da yanina yaklasmam arti sevmem..." (Tugba Özay)
5) "Erkegimi asla kahvaltisiz birakmam!.." (Senay Akay)

DIZI OYUNCUSU DALINDA...

1) "Tangoya baslarken kadinlar sag ön, erkekler sol arka ayaklariyla baslar..." (Ipek Tuzcuoglu)
2) "Laf olsun diye bir sey söyleyecek bir kadin degil o, mutlaka altini doldurur!.." (Tamer Karadagli, Hülya Avsar için)
3) "Simdi ben gitsem Amerika'yi ikna etmeye çalissam beni iplemeyecektir..." (Mehmet Ali Alabora)
4) "Atatürk yasasaydi, magazin gazetecileri onun da bir frikigini yakalardi..." (Nurseli Idiz)
5) "Filmin finalini soran anketler internetlerde yayinlandi..." (Özcan Deniz)

SPOR YORUMCUSU DALINDA...

1) "Agzinla kus tutsan... ne kusu?! Ejderha tutsan bunlara yaranamazsiniz.." (Ahmet Çakar)
2) "Hayirli vilayetler..." (Ziya Sengül, Istanbul Valisi ile konusurken)
3) "Iyi püskürtmüs!.." (Sansal Büyüka, hakeme tüküren oyuncu için)
4) "Ikinci gol de Boer'un ayaginin seyinden oldu, üçüncü gol gene de Boer'un seyinden oldu..." (Turgay Seren)
5) "Bakirelik yalniz bayanda mi olur? Mesela hakemin bakiresi olmaz mi? Yani bozulmamis bir hakem..." (Erman Toroglu)

HABER SPIKERI DALINDA...

1) "Insan, hayvan... her canlinin yavrusu ne güzel, öyle degil mi sevgili seyirciler?" (Defne Samyeli, Show Haber)
2) "Bu aksam oynanacak olan Besiktas-Galatasaray derbisinin sonucu henüz belli degil..." (Zeynep Kasimlioglu)
3) "Bugün çok sey oldu sayin seyirciler..." (Can Atakli, ana haberi açis cümlesi)
4) "Babayi buldunuz mu?" (Reha Muhtar, haber sundugu günlerde babasiyla bulusturdugu kiza)
5) "Bize nasil kullanildigini gösterebilir misiniz lütfen?" (Gülgün Feyman, kadinlar için üretilmis prezervatifi tutarak, üretici firma yetkilisine)