• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Türkçesini bildiğimiz yabancı şarkılar

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Aranjman olarak adlandırılmıştı yabancı uyarlama şarkılar. Ama söyleyenler gerçekten hakkını vermiş o dönemde şarkıların. Bu gün bile sevilerek dinlenebiliyor, mantar gibi şarkıcı yetiştirdiğimiz bu döneme inat....

_nehir_

Schrödinger'in Kedisi ♕
Özel üye
Aranjman olarak adlandırılmıştı yabancı uyarlama şarkılar. Ama söyleyenler gerçekten hakkını vermiş o dönemde şarkıların. Bu gün bile sevilerek dinlenebiliyor, mantar gibi şarkıcı yetiştirdiğimiz bu döneme inat....

Her gün yeni bir şarkı çıkıyor artık hepsi de birbirinin kopyası gibi. Bu şarkılar onlarca yıldır unutulmamış bambaşka ruhları var, yaşanmışlık var, şarkıcılarda ses var, eğitim var, onlar da şarkılara can vermişler. Birkaç nesil daha devirirler bence :)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
O dönemde şarkı seslendirebilecek yetenekler çok zor aşamalardan geçiyordu ve bir emek vardı ortada. Sadece yabancı şarkıyı alıp üzerine alelacele şarkı sözü yazmaktan ibaret değildi olay. Fecri Ebcioğru'nu bir tv programında izlemiştim. Gayette güzel anlatmıştı işe gösterilen itinayı ve neden aranjmanların başarılı olduğunu. Emeksiz çalışmalar bugün var yarın yok...

_nehir_

Schrödinger'in Kedisi ♕
Özel üye
Evet o dönemlerde albüm yapmak da daha uzun süren, özen isteyen bişeymiş. Şimdilerde digital ortamda herşey ve sesler de digital.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Karam adlı şarkının aranjman kategorisinde olduğunu bilmiyordum. (Bu arada Hakan Peker'in Karam şarkısını kaldırmak zorunda kaldım. Türkçe klip yayınlayamıyoruz)