• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Takside eşya unutmaya son

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Taksilerde kişisel bir eşyayı unutmak en büyük sıkıntılardan biridir. Unutulan taksiyi bulana ve şoföre ulaşana kadarki süreç oldukça streslidir. Japonya’da bu stresi yok eden bir teknolojik bir sistem geliştirildi.

vlE8r6o.jpg
Tokyo’da Kokusai isimli bir taksi şirketi tarafından kullanılmaya başlayan sistem unutulan bir eşyayı fark edip şoför ve yolcuyu uyarıyor.

Ideacross’un geliştirdiği sistemde biri sürücü koltuğu altında, biri sürücü yanındaki koltuk altında, biri arka koltuk atında ve bir de araba bagajında olmak üzere dört adet kamera bulunuyor.

Bu kameralar yolcu bindikten sonraki ve indikten sonraki fotoğrafları karşılaştırıyor. Eğer bir eşyanın unutulduğu tespit edilirse alarm çalmaya başlıyor.

Araçlarda kamera bulunmasının bazı yolculara gizlilik endişesi getirse de şirket, yolcuların fotoğraflarının yüzleri tanınmayacak şekilde sisteme aktarıldığını belirtti.

Kaynak: Hürriyet

Son düzenleme:

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Takside kamera olsa ne olacak ki daha iyi olur bir yandan, genelde polis tarafından aranan kişilerin tespiti açısından da kolaylık olabilir :)
Sonuçta kamera kamusal bir çok alanda var yabancısı değiliz artık :)

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
Takside kamera olsa ne olacak ki daha iyi olur bir yandan, genelde polis tarafından aranan kişilerin tespiti açısından da kolaylık olabilir :)
Sonuçta kamera kamusal bir çok alanda var yabancısı değiliz artık :)

cümlenin başında kamera olsa ne olacak ki deyip,devamında olması iyi olur demene hayran kaldım :D

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
cümlenin başında kamre olsa ne olacak ki deyip,devamında olması iyi olur demene hayran kaldım :D

Hayır ben o açıdan demedim kamera olsa ne olacak ki diye :D tam ifade edememiş olabilirim :P
Onu dememdeki amaç, kamera olsa ne olur olmasa ne olur anlamındaydı
Kamera olsa ne olacak ki demek, sanki kamera olmayınca gizli şeyler mi yapıyoruz taksiciyle manasına geliyor :D
Bir suç içlemediğimiz için kamera olsa ne olacak ne çekecek yani en fazla taksiciyle, müşteri muhabbetlerine sahne olur şeklindede türetilebilir :)

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
Hayır ben o açıdan demedim kamera olsa ne olacak ki diye :D tam ifade edememiş olabilirim :P
Onu dememdeki amaç, kamera olsa ne olur olmasa ne olur anlamındaydı
Kamera olsa ne olacak ki demek, sanki kamera olmayınca gizli şeyler mi yapıyoruz taksiciyle manasına geliyor :D
Bir suç içlemediğimiz için kamera olsa ne olacak ne çekecek yani en fazla taksiciyle, müşteri muhabbetlerine sahne olur şeklindede türetilebilir :)

analşıldı anlaşıldı :D ama cümle güzel olmuş hani :D