Siyah beyaz ( tartışma oyunu )

hangi guruptansınız

• Toplam katılan
    10

CeBuR

[maximum hokeli]
Özel üye
oyunun kuralları basit
2 guruba ayrılacağız
bir konu bulacağız o konu üzerinde tartışacağız anket kısmında siyah beyaz ve hakem seçenekleri olacak ( tek seçim hakkınız var )
siyahlar bilinen şeyleri yok sayacak ( alayına muhalefet )
beyazlar bilinen şeylerim üzrinden gidecek ( araştırdım biliyorum )
hakem ise kimin haklı olduğuna karar verecek olacak
hangi guruptaysak ankette o kısmı seçeceğiz bu sayede kaç kişi siyah kaç kişi beyaz kaç kişi hakem bilinecek

konular bilinen şeyler üzerine olacak
örnek vermek gerekirse
soru :
kırmızı gerçekten kırmızı mıdır

beyaz gurup gurup onun kırmızı olduğunu
siyah gurup ise başka bir renk olduğunu iddia edecek ( gerçekten kırmızı olduğunu bilseler bile tabuları yıkacak ve herşeye muhalif olacak )

arştırma resimle belgeleme serbest
tamanen edebiyat felsefeye dayalı bir oyun üçkaat hile blöf serbest önemli olan hakem gurubunu bir şekilde inandırmak

ilk soruyu ben soruyorum kazaman gurup diğer soruyu soruyor

CeBuR

[maximum hokeli]
Özel üye
kesinlikle değildir bence insan gözü doğuştan beri gördüğü renkleri isimlendirdiği için siyahı beyaz görsede adını siyah bildiği için onu öyle nitelendirir

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye
Evet siyah siyah değildir aslında. İlk başta siyah dedikleri için siyah olduğunu zannediyorlar. Hem ben sana farklı iki renk tonu göstersem sen ikisine de siyah dersin belki. İki farklı siyah nasıl olabilir? Zaten gözlerini dikip 3 saat baksan siyah zannettiğin şeye siyah olmadığını anlarsın =LL

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye
Tutmama ihtimali yüksek ama alevleneblirde daha şu an kimse yok. :D Tutmasa da bil ki siyahı siyah zannediyorlar=LL

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
:))) ne oluyor burada bakayım bir Siyah beyaz him nasıl görmek istersen odur siyah bakış acısı yani bencede siyah siyah degil bu arda:) iyide hepimiz siyah degil demişiz bu böyle gider gibi geldi bana.

CeBuR

[maximum hokeli]
Özel üye
bakınız adamlar ne demiş

her rengin prizmadan farklı bir kırılma açısıyla ayrılır. doğal oalrakta farklı bir franksa ve dalga boyun sahiptir. insanoğlu gördüğü renkleri çevresindeki renklerle bağdaştırmıştır. biz belli bir tondan gelen renkleri kendimizce daha doğrusu uluslar arası olarak kendi kendimize kodlandırmışız. kelimelerin anlamları aynı fakat dil farklılığından sadece farklı yazılır. bizler sosyal bir varlık olduğumuz için toplam geneli tarafından kabul edilen şeyleri bizde kabul ediyoruz.

Kaynak: ebilge.com