sana mavi birşeyler anlatacağım...dinle!!

yalnizlik24rr5yu6.jpg

~_SaNa MaVi BiRŞeYLeR aNLaTaCaĞıM..DiNLe_~

Senin adını bile bilmediğin bir masal ülkesinden geliyorum ben... Senin asla duymayacağın şarkılar söyledim o ülkede... Ve yalvardım...

Masal gibi olsa da tüm yaşananlar, yanımda O olmayınca anlamı yoktu... Onu bulmak için yalvardım tanrıya...

O kimdi bilmiyordum... Ama özlediğimi hissediyordum hiç tanımadığım birini...

Hiç duymadığım bir kokunun, hiç dokunmadığım bir tenin, hiç bakmadığım gözlerin hasretiyle yanıyordum...Ama öylesine bağlıydım ki masallar ülkesine, korkuyordum... Hayallerimin peşine takılıp, hiç olmayan birini ararken, masalımı kaybetmeyi göze alamıyordum... Öylesine inandırmıştım ki kendimi dışarıda mavinin olmadığına, ve o insanların masalları yaşamadığına, kendi yalnızlığımın dışına çıkamıyordum....

Sonra bir gün gördüm onu... Oradaydı... Gözleri yıllardır baktığım, kokusu yıllardır duyduğum, teni hep dokunduğum gibiydi... Ama onu yalnızlığımın içine almaya kıyamadım... Bense korkuyordum dışarı çıkmaya, olduğu gibi bıraktım...

Sonra anladım ki; olduğu gibi bırakmak, tek bir şeyde mümkün değil; Aşkta... O seni öylesine tutuyor ki; istesen de bırakamıyorsun... Günlerce kaçtım... Günlerce yandım...

Oysa O öyle güzeldi ki, onu yalnızlıkla çirkinleştiremezdim... Ve bir gün, tüm cesaretimi toplayıp çıktım kendimden, yalnızlığımı bir kabuk gibi dışımda bırakırken, öyle güzelsin ki dedim Ona, korkuyorum senden...

Gülümsedin...
Senden korkmama bir anlam veremeden...

Kırık gülüşlerim vardı senden önce,
Yarım düşlerim,
Yaşama tutunamayan düşüşlerim vardı...
Çok canım acıdı bir zamanlar...
Korkum bundandı...

O ise gülümsedi neden korktuğuma anlam veremeden... Üzerinden çok uzun zaman geçti ama, o bakış hala aklımda... Anlamaya çalışan, hoşuna gitmiş ama çözememiş o bakış...

Bense çözdüm o bakıştan sonra... Anladım ki; korkmanın da bir anlamı yoktu kaçmaya çalışmanın da...

Ve gözlerimi kapatıp, onun sesinden - yıllarca duyduğum ama hiç tanıdık olmayan sesinden- yıllarca hayalini kurduğum ama yaşamaktan da ürktüğüm o masalı dinlemeye başladım...

O benim mavi masalımdı anladım...

alıntıdır;)