Rabbimizin Kelamından bir Ayet'de Siz Hediye Edin

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Rahman ve Rahim olan Allah'ın adı ile

De ki: Ey kendi aleyhlerine haddi aşmış kullarım. Allah'ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin! Çünkü Allah, bütün günahları bağışlar. Şüphesiz ki O, çok bağışlatıcıdır, çok merhamet edicidir. Azap size gelip çatmadan önce tevbe ile Rabbinize yönelin, O'na teslim olun. Sonra size yardım edilmez. Ansızın ve hiç farkına varmadığınız bir sırada size azap gelmeden önce Rabbinizden size indirilen en güzel söze, (Kur'an'a) uyun. (ZÜMER SÜRESİ 53-55)

Arkadaşlar sizinde katkılarınızı bekliyorum...sizde bir ayet ekleyin

Safir

Özel Üye
Özel üye
Eğer biz bu Kur'an'ı bir dağa indirseydik, muhakkak ki onu, Allah korkusundan baş eğerek, parça parça olmuş görürdün. Bu misalleri insanlara düşünsünler diye veriyoruz.

Haşr / 21.

Not:Konular birleştirildi.

zemheri

Usta
"Emrolunduğun gibi dosdoğru ol."

(Hud suresi)(Peygamber Efendimizin(s.a.v) "saçlarımı ağarttı" dediği ayetlerden birisi)

zemheri

Usta
er-Rahman
14. Allah insanı, pişmiş çamura benzeyen bir balçıktan yarattı.
15. Cinleri öz ateşten yarattı.
16. O halde, Rabbinizin nimetlerinden hangisini yalanlayabilirsiniz?
17. (O,) iki doğunun ve iki batının Rabbidir.
18. Öyleyse Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?
19. İki denizi birbirine kavuşmak üzere salıvermiştir.
20. Aralarında bir engel vardır, birbirine geçip karışmazlar.
21. O halde Rabbinizin nimetlerinden hangisini yalanlayabilirsiniz?
22. İkisinden de inci ve mercan çıkar.
23. Şimdi Rabbinizin nimetlerinden hangisini yalanlayabilirsiniz?

Safir

Özel Üye
Özel üye
285 - Peygamber, Rabbi'nden kendisine ne indirildiyse ona iman etti. Müminlerin de hepsi Allah'a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman ettiler. "Biz Allah'ın peygamberleri arasında ayırım yapmayız, duyduk ve itaat ettik. Ey Rabbimiz, bağışlamanı dileriz, dönüş ancak sanadır." dediler.

286 - Allah hiç kimseye gücünün yeteceğinden başka yük yüklemez. Herkesin kazandığı hayır kendisine, yaptığı kötülüğün zararı yine kendisinedir. Ey Rabbimiz, eğer unuttuk ya da yanıldıysak bizi tutup sorguya çekme! Ey Rabbimiz, bize bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme! Ey Rabbimiz, bize gücümüzün yetmeyeceği yükü de yükleme! Bağışla bizi, mağfiret et bizi, rahmet et bize! Sensin bizim Mevlamız, kâfir kavimlere karşı yardım et bize.

Bakara 285-286

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye
Sevdiğiniz şeylerden Allah yolunda harcamadıkça iyiliğe asla erişemezsiniz. Her ne harcarsanız Allah onu bilir.​
Âl-i İmrân, 3/92​

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye
"Bir selamla selamlandığınızda,siz ondan daha güzeliyle selam verin ya da aynıyla karşılık verin.Şüphesiz Allah her şeyin hesabını tam olarak yapandır"
(NİSA;86)

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye
Ey iman edenler! Sabrederek ve namaz kılarak Allahtan yardım dileyin. Şüphe yok ki Allah sabredenlerle beraberdir.
Bakara, 2/153

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye
Rabbini, içinden yalvararak ve korkarak, yüksek olmayan bir sesle sabah-akşam zikret ve gafillerden olma.
Araf, 7/205