Rabbimizin Kelamından bir Ayet'de Siz Hediye Edin

GüLüCüKツ

Tatlım tatlım 👶🏻
V.I.P
بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ
"Andolsun biz Kur'an'ı, öğüt almak için kolaylaştırdık.
O halde düşünüp ibret alan yok mu?"
(Kamer Sûresi, 40. Âyet)​

GüLüCüKツ

Tatlım tatlım 👶🏻
V.I.P
"Ey iman edenler!
Allah'a itaat edin, Peygambere itaat edin.
İşlerinizi boşa çıkarmayın."
(Muhammed Sûresi, 33. Âyet)​

GüLüCüKツ

Tatlım tatlım 👶🏻
V.I.P
"İnkâr edenlerin ve Allah yolundan alıkoyanların işlerini
Allah boşa çıkarmıştır."
(Muhammed Sûresi, 1. Âyet)​

ahbeabi

Uzman
Hucurat 10: Büyüklük kompleksine kapılıp, insanları ezerek arkadaşlarını kendinden uzaklaştırma. (Mü'minler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin. Allah'a karşı gelmekten sakının ki size merhamet edilsin.)

ahbeabi

Uzman
Muhammed 7: İyiliği karşılık beklemeden yap. (Ey iman edenler! Eğer siz Allah'a yardım ederseniz (emrini tutar, dinini uygularsanız), O da size yardım eder ve ayaklarınızı sağlam bastırır.)

çılgınım_www

Forum Tutkunu
bende böyle bir konu açıcaktım ama varmış sevindim :D teşkrler:D

"37-Onlar, cimrilikte bulunurlar, insanlara da cimriliği önerir(emreder)ler.Allah'ın fazlından kendilerine verdiğini gizli tutarlar.Biz o kafirlere aşağılatıcı bir azab hazırlamışızdır."(Nisa Suresi)

90 "Haberiniz olsun ki; ALLAH size adaleti, iyilik yapmayı ve akrabaya ihsanda bulunmayı emrediyor. Ayrıca her türlü çirkinlikten, kötülükten, azgınlık ve zulümden nehyediyor. Size dinleyip,anlayıp, tutmanız için öğüt veriyor."

NAHL suresi ayet 90

104-O gün gökyüzünü kitap sayfalarını dürer gibi düreceğiz. İlk yoktan var ettiğimiz gibi yeniden yaratacağız; bu kesin sözümüzdür! şüphe yok ki biz vaadimizi yaparız!

(ENBİYA suresi ayet 104)