• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...
Kaynak ikonu

Okul Kütüphane (Eğitim - Kurumlar) 1.1

garuntuma

Üyecik
Hocam şeyden önce eline sağlık. Kütüphane programın çok güzel. Şimdiye kadar hiç sorun yapmadı. Basit ama çok kullanışlı. Yalnız yapamadığım-kafama takılan iki konu var, bu konuda bilgilendirirsen sevinirim.

kitap listesi : kütüphanede 3 adet olan bir kitap 1 alan koduna 3 adet (cilt değil) olarak yazdık. bu kitabı öğrenciye verdiğimizde 3 üçü birden gidiyor. Yani diğer elimdeki 2 kitap var ama kitap listasinde çıkmıyor. aradığınız kitap liste de bulunamadı diye uyarı veriyor.
demirbaş ve kitap alan numarsını 3 defa ayrı ayrıgirince oldu.

Üye numarası : Üye numaralarını öğrenci numarası yaptık. Mesela 551 numaralı öğrenciye kitap verebilmek için 5 nolu ve 55 nolu bilgilerin girilmsi gerekiyor. bunları boş girdim. o zaman oldu.

Yardımların için şimdiden Teşekkürler...

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Maalesef her kitaba ayrı Raf Kodu vermeniz gerekiyor. çünkü programı hazırlarken Demirbaş değil raf kodlarını esas almıştım.

Üyelere kitap verirken üye numarasını girdiğinizde üye adı zaten görülüyor. Üye numarası ile üye adı örtüştüğünde kitabı verebilirsiniz.

garuntuma

Üyecik
Hocam bravo.
Programın çok güzel, kullanışlı. Programla ilgili bütün soruları okudum.
Herkes bir düşüncesi var. Db dosyasını eve götürdüm, evde çalıştım. Çok güzel bir olay. Kullanıcı yetkileri ise daha da süper.

Ben 1 den fazla olan kitaplara yine aynı demirbaş no'su ve raf kodu verdim.
Bunu bu şekilde hallettim.

ayildiz17

Üyecik
Hocam,eline sağlık çok güzel olmuş. Kutluyorum.
Küçük Bir İstek:

Ben programınızı sınıf kitaplığım için kullanıyorum. Öğrencilerimin okuma durumlarını takip etmek istiyorum.
Programınızın; uygun bir bölümüne (örn: istatistikler bölümüne , okuduğu kitap sayısının yanına):
"Hangi öğrenci, hangi kitapları okumuş?" bölümü açılabilir mi?
(Öğrencilerin okuduğu kitapların listesi oluşturulabilir mi?)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
İstatistikler bölümünde eğer sol taraftaki butonların alt kısmında fare imlecini dolaştırırsanız gizli bir bölüm olduğunu fare imlecinin durumundan görebilirsiniz. Bu bölüme tıklayarak 1 yazarsanız öğrencilerle ilgili istatistikleri görebilirsiniz.

elinize sağlık ben de programı kullanıyorum hangi öğrenci ne kadar kitap okumuş onu öğrenmek istiyordum sanırım istatislikler bölümündeki gizli bölmeden bunu öğrenebiliyoruz değil mi herşey için sağolun