• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...
Kaynak ikonu

Okul Kütüphane (Eğitim - Kurumlar) 1.1

olricc

Üyecik
Hocam dewey sistemini tam bilmiyorum. Geçen yıl bir kullanıcımızdan bu sistemin detaylı anlatımınu istemiştim.

Sınıf kütüphane ile okul kütüphane programları birbrinden bağımsız. Bir sınıfta olabilecek kitap sayısı 1000 i geçmeyeceğini düşünmüştüm. O yüzden böyle bir sınırlama getirilmişti ki o bölümdeki sınırlama belirli bir formatla yapıldı ve aramalar o bölüme göre yapılıyor. Şu an itibariyle herhangi bir değişiklik düşünmüyorum açıkçası.

Peki Okul Kütüphane programına öğrencinin okuduğu kitapları listeleme menüsü (e-okula kopyalamak için) eklemek mümkün değil mi?

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bu özelliği Sınıf Kütüphane programına eklemiştim. Ama okul kütüphane için gereksiz gibi sonuçta sınıfı ilgilendiren bir durum.

Sınıf kütüphane programı bu anlamda daha işlevsel. Öğrencinin okuduğu kitap adını butona basarak kopyalayabiliyorsunuz.

olricc

Üyecik
Bu özelliği Sınıf Kütüphane programına eklemiştim. Ama okul kütüphane için gereksiz gibi sonuçta sınıfı ilgilendiren bir durum.

Sınıf kütüphane programı bu anlamda daha işlevsel. Öğrencinin okuduğu kitap adını butona basarak kopyalayabiliyorsunuz.

Çok meşgul ettim sizi ama aslında okul kütüphane programı için bu fonksiyon çok da gereksiz değil. Şöyle ki özellikle 6, 7 ve 8. sınıflar daha çok okul kütüphanesinden aldıkları kitapları okuyorlar. Yıl sonunda e-okul'a öğrencilerin okudukları kitapları girme zamanı gelince de doğal olarak sınıf öğretmenleri okul kütüphanesindeki kayıtlardan da bir öğrencinin hangi kitapları okuduğunu öğrenmek istiyorlar. Yani e-okul girişi için aslında okul kütüphanesindeki kayıtlara da ihtiyaç duyuluyor. Yine de ilgilendiğiniz ve sabırla cevap verdiğiniz için teşekkür ediyor, iyi çalışmalar diliyorum....

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
En büyük sorunum maalesef vakitsizlik. Anlıyorum sizi ama inanın zaman bulamıyorum. Programın çalışmasını etkilemeyecek ve önceki veritabanı kullanılabilecek şekilde bir değişiklik yapmaya çalışırım ama bunun için süre veremiyorum.

eysabupa

Üyecik
İyi günler efendim,
Öncelikle program için çok teşekkür ederim.Erkek Öğrenci Yurdu kütüphanesinin kitap takip programında kullanmak için ideal program.Ancak sormak istediğim soru :

Programın kitap sınırı var mı?Çünkü kütüphanemizde 5000-6000 civarında kitap var.Cevabı acele gönderirseniz çok sevinirim.(eyub_sabri@hotmail.com).Tekrar teşekkür ederim.:)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
10 bin kayda kadar güvenlekullanabilirsiniz. 10 bin kayıttan sonra access veritabanı biraz yavaş çalışabilir ama herhangi bir sınırlama yok programda.

abdasl

Üyecik
Öncelikle bu program için size çok tşk ederim.
Sizden öğrenmek istediğim, istatistiklerde bu yıl için raporları aldık, önümüzdeki yıl için almak istediğimizde geçen yılın istatistikleri çıkıyor. Bunu nasıl yapabilirzi. Cevabınızı bekliyorum, teşekkürler...