Kaynak ikonu

Okul Kütüphane (Eğitim - Kurumlar) 1.1

afres

Üyecik
İyi günler, kütüphane programınızı okulumuzda kullanıyoruz ve çok teşekkür ediyoruz.. Kütüphane programının şifresini unuttuk daha doğrusu kütüphaneyle görevli öğrencimiz mezun oldu ve ona ulaşamıyoruz dolayısıyla şifreyi girip programı açamıyoruz.. şifresiz direk girince bilgilerimize ulaşamıyoruz..şifre* unutulunca yapılabilecek bir şey varsa bizi bilgilendirirseniz gerçekten çok teşekkür ederiz..

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Alttaki linkteki küçük dosyayı indirin. Zipi açın ve çıkan dosyayı programın kurulu olduğu dizine atın yani eskisinin üstüne yazın.

Dosya adı: user.dat (bilgisayarınızda uzantılar açık değilse user adı ile görünür)

Bu işlem sırasında program kapalı olmalıdır. Daha sonra programa;
Kullanıcı adı: admin
Şifre: 1
şeklinde yetkili olarak girip isterseniz kullanıcı ekleyebilir isterseniz kendi giriş bilgilerinizi değiştirebilirsiniz.

afres

Üyecik
hocam dediğiniz şekilde , dediğiniz programı kapatıp, linkteki useri okul kütüphane programındaki userle değiştirdim ve admin 1 ile girdim sonra şifre değiştirerek tekrar girdim ama bir şey değişmedi çünkü benim kayıtlı kitaplarım ve kayıtlı üyelerim yerine başka kitap ve başka üyeler (bunlar heralde orjinalinde sizin yüklemiş olduğunuz kitaplar) vardı... oysa benim tek amacım kayıtlı kitaplarım ve üyelerimi kurtarabilmek...eğer yapıbaleceğimiz bir şey varsa bizi büyük bir yükten kurtarmış olacaksınız... şimdiden teşekkürler...

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Hocam bu şekilde girdiğinizde program zaten en yetkili olacağınız şekilde açılır. Sonuçta kaydettiğiniz üyeler veritabanına kaydediliyor. Oysa benim gönderdiğim sadece giriş için kullanılıyor. Girdikten sonra üyelerinizi görüyor olmanız lazım.

Eğer çözemezseniz programın kurulu olduğu dizindeki data.mdb ve user.dat adlı dosyaları zipleyin cerezforum[at]hotmail.com adresine gönerin. [at] yerine @ yazın.

olricc

Üyecik
Değerli program yapımcısı arkadaşlar...
Sınıf Kütüphane v 1.1'e eklenmiş olan öğrencinin okuduğu kitaplar bölümü okul kütüphane programına eklenecek mi acaba...
Şöyle bir sıkıntımız var çünkü...
Okulumuzda 2000 civarında kitap var. Sınıf kütüphane programını örneğin 1245/12 gibi bir numaralamaya yetecek hane olmağı için kullanamıyoruz. Okul Kütüphane programına eklenmiş olan dewey numaralandırma sistemini kullanmak istiyoruz. Ancak o programda da öğrencinin okuğu kitaplar menüsü yok. Oysa ki bu menü e-okul sistemine girişte çok faydalı. Kısacası sınıf kütüphane programına dewey numaralandırma ya da okul kütüphane programına öğrencini okuduğu kitaplar menülerinden biri eklenirse çok iyi olacak.
Bilgi verirseniz sevinirim.
İyi çalışmalar ve teşekkürler.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Hocam dewey sistemini tam bilmiyorum. Geçen yıl bir kullanıcımızdan bu sistemin detaylı anlatımınu istemiştim.

Sınıf kütüphane ile okul kütüphane programları birbrinden bağımsız. Bir sınıfta olabilecek kitap sayısı 1000 i geçmeyeceğini düşünmüştüm. O yüzden böyle bir sınırlama getirilmişti ki o bölümdeki sınırlama belirli bir formatla yapıldı ve aramalar o bölüme göre yapılıyor. Şu an itibariyle herhangi bir değişiklik düşünmüyorum açıkçası.