Margaret Atwood-Kedi Gözü kitap yorumlarım

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
İlk kez okumakla birlikte daha önce hiç duymadığım bir yazar Maegaret Atwood. altını çizmek istediğim yerleri de fotoğraflamış bulunmaktayım.

LXLlVa1.jpg

Bu kitabı okuyalı 1-2 hafta oldu ama mutlak suretle konuyu açmam gerekiyordu, beni derinden etkileyip neşelendiren, elime almayı sabırsızlıkla ve içimde pırpır eden heyecanla beklediğim nadir kitaplardan biri oldu çünkü..

Baş kahraman bir kadın ressam. Fakat kitap, onun ressamlık kariyeri ya da sıkıcı mevzuları üzerine değil. Son derece içten bir dille, çocukluğundan başlayarak tüm hayatını anlatıyor. Bazı satırlarda kızıyor, bazısında kahkahalar atıyor, heyecanlanıyor, ve daha nice hislere kapılabiliyorsunuz.
7rrbWut.jpg

Ve kitap sonlara yaklaştığındaysa… o bilindik şey, bir hüzün dalgası kaplıyor insanın içini. Bu kadar mıydı? Neden, neden, nedeeeennnnnnnn… o sayfaları sonzuza kadar çevirmek istedim. Kitap hiç bitmesin istedim.
jWmtUry.jpg

Özellikle de çocukluk yıllarına dair anlattıkları fazlaca komik, kimi yerlerde kahkahaya boğabiliyor insanı.

Kütüphaneden aldığım şey kitaptan çok yıpranmış tahta parçasına benzediği için kapağı belli olmuoyrdu; bu yüzden imternette bulduğum baskısının resmini ekliyorum :D
kmsgsaL.jpg