• Merhaba Ziyaretçi.
    "Evden Kareler" konulu fotoğraf yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Kaspersky Güncelleme (Update) Sorunu ve Çözümü

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Kaspersy'nin duraklatıldığı veya tamamen devreden çıkarıldığı anlarda olabileceği gibi kaspersy çalışırken de sisteminize bulaşan bir virüs/trojan kaspersky'nin güncelleme servisini devreden çıkararak hata vermesine neden olabiliyor. Aynı şekilde yaşadığım sorunu aşmak için defalarca kaspersky'yi silip kurmak zorunda kaldığım halde sorunun üstesinden gelmek mümkün olmadı.

Ancak bu konuda Kaspersky firması sorunun çözümü hakkında detaylı bir doküman yayınlamış. Belirtilen yöntemi aynen uygulayarak sorunsuz şekilde kaspersy'nin tekrar sorunsuz çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Eğer siz de Kaspersky güncellemesinde sorun yaşıyor ve deneğiniz yöntemler çözüm vermiyorsa biraz zahmetli olacak ama alttaki yöntemleri uygulayarak sorunu aşabilirsiniz.

1) Sistem saatinizi ve tarihinizn doğru olduğundan emin olun.

2) Güncelleştirme sorunlarınız DNS Sunuculardanda kaynaklanıyor olabilir.] Lütfen alternatif DNS Sunucuların adreslerini kullanarak güncelleştirme yapmayı deneyiniz.

DNS adreslerinizi 208.67.222.222 - 208.67.220.220 yada alternatif olarak 4.2.2.1 - 4.2.2.2 şeklinde değiştirip güncelleştirme işlemini tekrar deneyiniz.
Eğer DNS değiştirme işlemini bilmiyorsanız BURADAN detaylı anlatıma ulaşabilirsiniz.

**

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra da güncelleme konusunda sorununuz devam ediyorsa artık biraz uğraşmanız gereken bir yol sizi bekliyor ve muhtemelen güncellemeyi engelleyen bir virüs sisteminize bulaşmıştır. Kendi sorunumu da alttaki yöntemleri birebir uygulayarak çözebildim.

ŞU ADIMLARI İZLEYİN:

Kaspersky'nin kendi Uninstal seçeneği veya Program Ekle/Kaldır yoluyla kaspersky'i sisteminizden tamamen kaldıramazsınız. Alttaki linkten Kaspersky Kaldırma Aracı'nı indirin ve çalıştırın. (detaylı anlatım)

Kaldırma işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp aşağıdaki virüs kaldırma araçlarını indirip SIRASIYLA, tek tek dosyaları çalıştırarak bilgisayarınızda ki zararlı dosyaları temizleyiniz.] Daha sonra kaspersky kurulumunu gerçekleştiriniz.

Yukarıda işlemleri yaptıysanız artık Kaspersy'i tekrar kurarak sorunsuz şekilde güncellemelerden yararlanabilirsiniz.
 
Top